Росіяни депортують українських в’язнів, яких утримують на ТОТ, до РФ – ЦНС
Джерело: Центр національного спротиву
Центр національного спротиву отримав докази примусової депортації українських в’язнів, яких росіяни утримують в місцях позбавлення волі на тимчасово окупованих територіях України, до РФ.
Відтак, небайдужі надіслали до ЦНС сканкопії документів щодо примусового переведення українців з Луганська до Новочеркаська Ростовської області.

Зображення: ЦНС
За даними ЦНС, переводять лише тих українських в’язнів, які відмовляються від отримання російського паспорта.
Раніше повідомлялося, що у РФ незадоволені тим, що не всі українці, які утримуються в місцях позбавлення волі на тимчасово окупованих територіях, отримали російський паспорт.
Відтак до місцевих фейкових осередків федеральної служби покарань надійшла задача подати списки тих українців, які досі не отримали паспорти РФ. Окремо необхідно подати списки тих, хто категорично відмовився.
Також наголошується, що з такими українцями необхідно провести “додаткові розмови”, зокрема пригрозити етапуванням до Новоросійська, де їх вже не зможуть відвідувати родичі.
- На тимчасово окупованих територіях України росіяни продовжують політику примусової паспортизації місцевих мешканців.
- У Центрі національного спротиву повідомляють, що на тимчасово окупованих територіях окупанти продовжують політику примусової паспортизації та погрожують звільненням працівникам з українськими паспортами.
- На тимчасово окупованих територіях України вже півтора року триває примусова паспортизація, однак росіяни невдоволені її темпами, адже українці відмовляються від паспортів країни-агресорки.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.