Росіяни допитують на поліграфі українців, які в’їжджають у Крим – ЦНС

Джерело: Центр національного спротиву.

Російські військові перевіряють на поліграфі українців, які в’їжджають у Крим з тимчасово окупованої частини Херсонської області.

Відтак, росіяни використовують поліграф для вибіркових допитів українців. Громадян України, які викликають підозри в окупантів, виводять в окреме приміщення для допиту.

Зокрема, це нерідко стосується українців, що не отримували російський паспорт.

Окрім цього, російські військові таємно встановлюють шпигунське програмне забезпечення на смартфонах українців, які перетинають кордон з Російською Федерацією.

Відтак, вищезгадане програмне забезпечення дозволяє віддалено керувати пристроєм та отримати доступ до його геолокації, а також файлів.

За даними ЦНС, випадки встановлення зафіксовано зокрема й на смартфонах українців, які в’їжджали до РФ з країн Європейського Союзу.

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) планує передати Україні 20 тисяч тонн металу для захисту об’єктів енергетики від російських обстрілів.

Україна та Словенія підписали угоду про надання 1,5 мільйона євро на гуманітарне розмінування.

Станом на 25 листопада 2023 року, через повномасштабну війну Росії проти України збитків зазнали 1 750 об’єктів культурної інфраструктури.

Міністр оборони України Рустем Умєров провів зустріч з міністеркою оборони Бельгії Людивін Дедондер.

Фінська митниця повідомила у вівторок, 5 грудня, що дві фінські компанії підозрюються в експорті до Росії безпілотників та іншої військової продукції на суму понад 3 мільйони євро в порушення санкцій ЄС.