Росіяни «експериментують» з ракетними ударами по Україні, щоб «подолати» ППО – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Російські війська продовжують експериментувати з ракетними ударами різного типу, щоб адаптувати свої системи й “подолати” українську ППО.

За словами одного з російських військових блогерів, війська РФ останнім часом завдають ударів по Україні, використовуючи різні типи ракет, в тому числі гіперзвукові балістичні Х-47 “Кинджал”.

Він заявив, що противник запускає невизначені “повітряні приманки” і “Шахеди”, щоб вивести з ладу українські системи протиповітряної оборони і дати можливість російським військам завдавати успішних ракетних ударів.

Водночас аналітики підтвердили, що російські сили експериментують з різними комбінаціями ударів безпілотників і ракет, намагаючись пробити захист українських систем протиповітряної оборони, оскільки українські війська адаптувалися до російських схем ударів.

Окрім того, фахівці зазначили, що Росія може активізувати зусилля з постачання балістичних ракет з-за кордону, оскільки за певних обставин вони можуть бути більш успішними для ураження цілей в Україні.

Своєю чергою, речник Повітряних сил України полковник Юрій Ігнат заявив 14 січня, що санкції, ймовірно, знижують якість російських ракет. У звіті вказано, що зниження якості російських ракет може ще більше ускладнити здатність Росії завдавати успішні удари по Україні.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.