Росіяни готуються до другого етапу наступальної операції на Харківщині – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Російські війська, ймовірно, готуються до другого етапу наступальної операції на півночі Харківської області, яку планують розпочати після очікуваного захоплення ними Вовчанська.

За словами аналітиків, російським військам може знадобитися розпочати кілька “хвиль” тактичних атак, щоб досягти мети будь-якої окремої фази їхньої наступальної операції на півночі Харківської області.

Раніше Зеленський заявив, що російське військове командування прагне атакувати місто Харків, але російським силам не вистачає живої сили, необхідної для захоплення такого великого міста.

Згідно з даними ISW, противник залучив лише обмежену кількість підготовлених сил, які Росія утримує в Білгородській, Курській та Брянській областях для наступальних операцій у цьому районі. Українські джерела раніше заявляли, що російські сили направили 2 тис. особового складу на лінію фронту вздовж кордону та мають від 1, 5 тис. до 2 тис. особового складу в безпосередньому резерві станом на 11 травня.

Водночас українські джерела стверджували, що російські підрозділи, які до цього часу брали участь у наступальних операціях на півночі Харківської області, можливо, уже “деградували” після серйозних втрат.

Російське військове командування, ймовірно, не залучає наявні резерви Північного угруповання військ до поточних наступальних операцій, оскільки має намір, щоб ці елементи підтримували наступні етапи наступальних операцій або наступні хвилі штурму, йдеться у звіті.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.