Росіяни, ймовірно, захопили село Глибоке на Харківському напрямку – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Російські війська, ймовірно, нещодавно захопили село Глибоке (на північ від Липців) Харківської області.

Раніше Генштаб ЗСУ стверджував, що українські сили зберігають контроль над більшою частиною Вовчанська, провівши тактичні контратаки в межах міста. Нині ISW не може перевірити ці повідомлення.

За даними аналітиків, окупанти, ймовірно, нещодавно захопили Глибоке (на північ від Липців). Геолокаційні кадри, опубліковані 7 червня, показують, що загарбники просунулися до південного Глибокого та, ймовірно, захопили село.

Також ворог просунувся на південний схід від Куп’янська та продовжив наступ на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Геолокаційні кадри свідчать про обмежене просування російських військ на північний схід від Степової Новоселівки (на південний схід від Куп’янська).

Російські війська розпочали наступ: на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки; на південний схід від Куп’янська біля Піщаного, Іванівки, Андріївки; на північний захід від Кремінної біля Макіївки, Невського, Дружелюбівки, Новосадового, Греківки; на захід від Кремінної біля Тернів і Торського; на південний захід від Кремінної в районі Серебрянського лісництва.

Як йдеться у звіті, 7 і 8 червня противник продовжував наступальні дії на Сіверському напрямку в районі Білогорівки, Золотарівки, Виїмки і Роздолівки.

Російські війська нещодавно просунулися в межах східного Часового Яру та продовжили наступальні операції в цьому районі 8 червня. Геолокаційні кадри, опубліковані 8 червня, показують, що частини російської 98-ї повітряно-десантної дивізії (ВДВ) просунулися в центральному мікрорайоні Канал.

7 і 8 червня російські війська продовжували наступальні дії: в районі Калинівки, в мікрорайонах Канал і Новий, в районі Іванівського, в районі Кліщіївки та Андріївки.

Російські підрозділи також нещодавно просунулися на південний захід від Донецька. Геолокаційні кадри показують, що окупантам вдалося просунутися на північний захід від міста Солодке.

Російські війська продовжували наступальні операції на захід від Донецька в районі Георгіївки та Красногорівки та на південний захід від Донецька в районі Парасковіївки та Костянтинівки.

Російські джерела стверджували 8 червня, що війська РФ просунулися поблизу Роботиного, але ISW не спостерігало візуальних доказів на підтвердження цих заяв.

Повідомляється, що російські війська атакували поблизу Роботиного; біля Вербового; поблизу Малої Токмачки та Новопокровки, біля Новопрокопівки. Вони також розпочали наступ на захід і північний захід від Роботиного біля Копані та на південь від Малих Щербаків відповідно.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.