Путін випадково обмовився про втрати РФ в Україні – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Під час виступу 5 червня Володимир Путін випадково заявив, що російська армія може втрачати до 20 000 своїх військових в Україні щомісяця. Фахівці зауважили, що це приблизно така ж кількість військових, яких РФ набирає місяця.

У своїй промові Путін, імовірно випадково, сказав, що у російсько-українській війні щомісяця гине близько 5000 росіян. Відтак, ще 15 000 зазнають поранень, що відповідає стандартному співвідношенню поранених до вбитих три до одного.

Водночас в ISW наголосили, що не можуть підтвердити слова Путіна про російські втрати і його ненавмисне зізнання не є чітким твердженням.

“Проте запропонована Путіним цифра дещо збігається з нижньою частиною українських звітів про кількість втрат росіян”, – мовиться і звіті.

Фахівці нагадали, що на початку травня командувач Сухопутних військ України генерал-лейтенант Олександр Павлюк заявив, що російські війська щомісяця зазнають від 25 до 30 тисяч убитих і поранених.

У січні цього року представник ГУР МОУ Вадим Скібіцький повідомляв, що щомісяця РФ набирає близько 30 тисяч особового складу.

Руслан Пухов, голова московського Центру аналізу стратегій і технологій і член цивільної консультативної ради Міністерства оборони (МО) Росії, у середині квітня 2024 року так само заявив, що РФ набирає щомісяця приблизно 30 тисяч нових солдатів.

Та зараз, за даними ISW, Росія щомісяця мобілізує менш як 30 тисяч осіб, що турбує посадовців, оскільки війська РФ готуються до наступу влітку.

  • 2 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 8670 росіян та знищили 1443 одиниць озброєння ворога.

Уряд Канади долучиться до реалізації проєкту будівництва другої черги музею Голодомору-геноциду у Києві, зазначили під час зустрічі т.в.о. міністра культури Ростислава Карандєєва з представниками Посольства Канади в Україні.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

У спільній заяві двох країн за підсумками візиту глави РФ Володимира Путіна до Ханої 20 червня мовиться, що В’єтнам та Росія “розширюватимуть співпрацю у низці сфер, зокрема в галузі оборони та безпеки”.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.