«Росіяни не скористалися можливістю, яку надав Зеленський»: Рютте про рівень делегації РФ

Джерело: Anadolu

У четвер, 15 травня, Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що Росія не скористалась можливістю щодо переговорів, надіславши делегацію низького рівня.

За його словами, Україна готова до мирних переговорів, але відповідальність тепер лежить на Москві, яка має дати змістовну відповідь на готовність Києва.

“Україна, безумовно, готова до переговорів, але м’яч тепер на російському боці. Росіяни зараз надсилають делегацію низького рівня і не користуються можливістю, яку надав президент (Володимир) Зеленський. Він сказав: “Я готовий сісти за стіл переговорів з Путіним, як тільки буде припинено вогонь, ми готові вести переговори про мирну угоду”, – сказав Рютте журналістам.

Він повторив, що будь-яка майбутня угода щодо України має бути надійною і довготривалою, враховуючи уроки невдач минулих угод.

“Вона має бути тривалою. Вона має бути міцною. Ми не можемо допустити повторення того, що сталося у 2014-15 роках з Мінськими угодами, які по суті були порушені ще тоді, коли чорнило не висохло”, – вказав очільник НАТО.

  • Президент США Дональд Трамп заявив, що його не засмутило те, що до складу російської делегації, яка прибула в Туреччину в четвер для переговорів з Україною, не увійшов Володимир Путін.
  • Президент України Володимир Зеленський прибув до Анкари для зустрічі з турецьким лідером Реджепом Таїпом Ердоганом.

21 липня, під час зустрічі з  керівниками українських посольств, президент Володимир Зеленський зазначив, що політичне рішення країн G7 є головним для конфіскації заморожених активів РФ.

Міністерство освіти і науки скасувало наказ №1112 та вилучило частину норм з наказу №1115, котрі раніше внесли наказом №1276. Відповідні зміни стосуються вимог щодо дистанційного навчання, зокрема — мінімальної наповнюваності класів та особливостей навчання дітей, які є внутрішньо переміщеними особами.

Посли держав “Групи семи” заявили про стурбованість через розпочаті розслідування стосовно співробітників Національного антикорупційного бюро.

Україна та Франція узгодили створення нового фонду підтримки критичної інфраструктури та пріоритетних секторів економіки України із цільовим обсягом фінансування у 200 мільйонів євро.

Кабінет Міністрів перейменував Міністерство економіки та створив на його базі Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства. Цією ж постановою ліквідували Мінагрополітики та продовольства й Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів та визначали їх правонаступником Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства.