Росіяни обмежують вʼїзд в Курчатов, де знаходиться Курська АЕС
Джерело: Олексій Смірнов
У середу, 28 серпня, у Курчатовському районі Курської області запровадили додаткові обмеження, зокрема на в’їзд у район. Про це повідомив виконувач обов’язків губернатора Курської області Олексій Смірнов.
“ЗСУ не залишають спроб проникнути до міста. У зв’язку з цим, а також з метою забезпечення додаткових заходів безпеки оперативний штаб ухвалив рішення найближчим часом обмежити в’їзд до Курчатова. Контроль за виконанням цього рішення здійснюватиметься на спеціально організованих блокпостах”, – йдеться у повідомленні.
Жителі Курчатова з місцевою реєстрацією матимуть безперешкодний доступ до міста. Ті, хто не має прописки, але працює у місті, змушені будуть отримати спеціальні перепустки.
Також посилено контроль на Курській АЕС і будівництві АЕС-2. Транспорт, що раніше використовував маршрути через Курчатов для транзитних перевезень, тепер повинен обирати об’їзні шляхи.
- У Росії розкритикували Міжнародне агенство з атомної енергетики (МАГАТЕ) після того, як його очільник Рафаель Гроссі відвідав Курську АЕС.
- 28 серпня заступник директора ЦРУ Девід Коен, коментуючи наступ української армії на Курську область, зауважив, що президент Росії Володимир Путін розпочне контрнаступ, щоб спробувати відвоювати територію на Курщині, однак, російські сили постануть перед “складною боротьбою”.
- Видання The Washington Post повідомляє, що українські сили взяли в полон щонайменше 247 російських солдатів після вторгнення в Курську область Росії. Журналісти проаналізували понад 130 фотографій і відеозаписів, більшість з яких були зроблені українськими військовими та розповсюджені в соціальних мережах.
Президент України Володимир Зеленський публічно підтвердив основні вимоги Києва стосовно припинення війни, зокрема повне виведення російських військ з окупованої території та членство України в НАТО. Цього тижня глава Української держави знову виключив “торг” щодо українського суверенітету чи території. За словами посадовців, близьких до НАТО, Зеленський, можливо, готується прийняти більш гнучкий підхід щодо умов переговорів з Росією та закінчити війну.
Санкції Євросоюзу за повномасштабну війну проти України відчутно вдарили по лісовій промисловості Росії: у 2024 році російські виробники продадуть за кордон близько 20,7 млн кубометрів пиломатеріалів, або на 32% менше, ніж експортувалося в 2021 році. Це випливає із розрахунків консалтингової компанії Strategy Partners.
Рада ЄС розробила нові рамки для обмежувальних заходів у відповідь на дестабілізуючі дії Росії за кордоном.
Другий саміт миру щодо України не відбудеться у листопаді, повідомила радниця глави Офісу президента Дарія Зарівна.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 жовтня. Загалом, від початку доби відбулося 142 бойових зіткнення.