Росіяни постійно використовують хімічну зброю для атак на українських військових – ЗМІ

Джерело: The Telegraph

Російські війська регулярно використовують заборонену хімічну зброю для нападів на Збройні сили України. За повідомленням українських військових, їх постійно атакують з невеликих безпілотників, з яких російські силовики скидають сльозогінний газ та інші хімічні речовини.

Використання газу, відомого як CS (2-Хлоробензальмалононітрил, також відомий як газ “Сирень”), під час війни заборонено згідно з Конвенцією про заборону хімічної зброї.

Ігор, командир української розвідувальної групи в районі Часового Яру на Донеччині, зазначив, що через велику кількість українських військових росіянам важко атакувати їх звичайною артилерією чи безпілотниками.

“Майже на кожну позицію на нашій ділянці фронту скидали по одній-дві газові гранати на день. Єдиний спосіб для них успішно нас атакувати був газ”, – зазначив Ігор.

За словами Ігоря, російська армія використовує хімічну зброю, щоб викликати паніку серед бійців ЗСУ та вибудовувати їх з укріплень, надаючи можливість для подальших атак звичайною зброєю.

Інший військовий, старший лейтенант Слава, чий підрозділ розташований біля Лимана в Донецькій області, також заявив, що деякі українські підрозділи у його районі стикаються з “майже щоденними” газовими атаками.

Російська газова граната CS, яку представили для перевірки, була виявлена під час обстрілу, за словами американської військової медички та кваліфікованої медсестри Ребеки Мачіоровські, яка працює в ЗСУ. Мачіоровська регулярно надає медичну допомогу українським військовим у трьох бригадах, з якими вона працює в Донецькій області, після систематичних атак хімічною зброєю.

Експерт із хімічної зброї та колишній керівник лабораторії Організації з заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) Марк-Майкл Блюм підтвердив, що знайдена граната була газовою гранатою К-51, яка зазвичай містить сльозогінний газ.

Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.

На Закарпатті взяли під варту двох жителів Закарпаття, які намагалися організувати незаконне переправлення в Румунію військовозобов’язаної особи. Чоловіки є служителями московського патріархату. У разі доведення вини їм загрожує до 9 років ув’язнення.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що втрати росіян в Україні з початку 2025 року вже сягнули понад 177 тисяч солдатів.

Президент України Володимир Зеленський і глава Франції Еммануель Макрон не спілкуються через посольства – вони напряму дзвонять один одному через захищені лінії, WhatsApp або Signal.

Глава зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Кая Каллас заявила, що не вірить у реальну зацікавленість Росії в досягненні миру в Україні.