Росіяни посилюють артилерійські удари на декількох напрямках – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Російські війська посилюють артилерійські удари на Куп’янському, Лиманському та Бахмутському напрямках, намагаючись там просуватися.

Геолокаційні кадри, опубліковані 27 січня, свідчать, що російським силам нещодавно вдалося просунутися на захід від Синьківки. Позиційні бойові дії тривали біля Синьківки та на південний схід від Куп’янська поблизу Стельмахівки, Табаївки та Берестового.

За словами голови Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова, найбільш інтенсивні бойові дії на Куп’янському напрямку ведуться в районі Синьківки та Табаївки.

Своєю чергою, речник командування Сухопутних військ України Володимир Фітьо заявив, що велика кількість артилерійських ударів РФ на Куп’янському, Лиманському та Бахмутському напрямках вказує на те, що російські війська намагаються там просуватися.

За даними аналітиків, нещодавно російські підрозділи підтвердили наступ біля Кремінної на Лиманському напрямку. На геолокаційних кадрах, опублікованих 27 січня, можна побачити, що окупанти нещодавно просунулися на схід від Макіївки і на захід від Діброви. При цьому український військовий оглядач Костянтин Машовець повідомив, що російські війська посилили зусилля для просування в напрямку лінії Терни-Макіївка.

Окрім того, вказано, що загарбники нещодавно просунулися поблизу Авдіївки на тлі позиційних боїв у цьому районі. Командувач Української Таврійської групи військ Олександр Тарнавський зазначив, що російські війська посилили наступ на ділянці фронту, що включає Авдіївський напрямок.

Як йдеться у звіті, 27 січня позиційні бої тривали на захід і південний захід від Донецька, поблизу Георгіївки, Побєди та Новомихайлівки. На ділянці кордону Донецько-Запорізької області 27 січня також тривали позиційні бої, однак підтверджених змін фронту на цій ділянці не було.

Російські війська нещодавно здійснили незначне просування в західній Запорізькій області на тлі позиційних боїв у цьому районі 27 січня. Геолокаційні кадри, опубліковані 27 січня, показують, що ворог незначно просунувся на захід від Роботиного.

Також 27 січня на лівобережжі Херсонщині тривали позиційні бойові дії, однак підтверджених змін фронту на цій ділянці не було. Українські та російські джерела заявляли, що позиційні бої тривали під Кринками.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.