Росіяни посилюють тиск на кількох напрямках – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

На фронті фіксується просування російських підрозділів у районах Куп’янська, Сіверська, Часового Яру, та під Авдіївкою.

За даними аналітиків, українські сили здійснили контратаку на північ і північний схід від міста Харкова на тлі продовження наступальних операцій Росії в цьому районі.

Українська організація Frontelligence Insight заявила, що спостерігала невелику кількість російських підрозділів, які прибули поблизу Сумської та Чернігівської областей, і оцінила, що ці війська нині не можуть досягти значних результатів, якщо ці підрозділи здійснять наземну атаку на Україну.

Ймовірно, російські війська нещодавно захопили Іванівку (на південний схід від Куп’янська) під час продовження наступальних операцій Росії вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Геолокаційні кадри, опубліковані 9 червня, показують, що російські війська нещодавно просунулися на північ від Іванівки, і російські сили, ймовірно, захопили пункт.

Противник також нещодавно просунувся на південь від Сіверська під час наступальних операцій. Геолокаційні кадри свідчать, що російські війська незначно просунулися в полях на південний схід від Роздолівки.

Окрім того, загарбники просунулися в мікрорайон Каналу в крайньому східному районі Часового Яру і продовжували наступальні операції в цьому районі 8 і 9 червня. Геолокаційні кадри показують, що росіяни нещодавно просунулися на захід до промислової зони мікрорайону Каналу.

За словами речника української бригади, російські війська продовжують атакувати на Бахмутському напрямку невеликими штурмовими групами та періодично із застосуванням бронетехніки. Речник зазначив, що українські війська нещодавно відбили російсько-механізовану атаку чисельністю приблизно роти на Бахмутському напрямку.

Як йдеться у звіті, окупанти нещодавно просунулися на захід від Авдіївки та продовжили наступ у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 9 червня, показують, що російські війська просунулися в полях на північ і північний схід від Уманського.

Російські сили просунулися на захід від Донецька та продовжили наступальні операції на захід і південний захід від міста. Повідомляється, що 8 і 9 червня російські війська продовжували наступальні операції в районі кордону Донецько-Запорізької області в районі Старомайорського, Урожайного та Завітного Бажання (усі на південь від Великої Новосілки).

Станом на 16:00 в п‘ятницю, 21 червня, на фронті від початку доби відбулось 84 бойових зіткнення. Сили оборони зупиняють ворога та руйнують його плани. 

Творчість для багатьох військових стала порятунком, допомагала вивільнити емоції і відволіктись від реальності. Українські захисники і захисниці проявили себе зокрема як поети.

60-річній жінці, яка осквернила могили військових у Києві, оголосили підозру.

Сенатори одразу обох провідних партій США представили законопроєкт, за яким пропонують визнати Росію державою-спонсором тероризму. 

Сьогодні, 21 червня, обмеження споживання електроенергії діятимуть протягом всієї доби. Проте, з 13:00 їх вимушено посилять. Про це розповіли в пресслужбі “Укренерго”.