Росіяни продовжують тиснути на північний захід від Авдіївки – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни
За словами аналітиків, російські війська скористалися тактичною перевагою на північному заході від Авдіївки, де продовжують тиснути, однак кінцева мета загарбників на цій ділянці фронту залишається незрозумілою.
Як йдеться у звіті, в ніч на 4 травня російські війська здійснили помітне тактичне просування на північний захід від Авдіївки в районі Архангельського.
“Українські війська, ймовірно, вирішили обміняти простір на час, очікуючи на прибуття масштабної допомоги від США на фронт у найближчі тижні – відповідне рішення для недостатньо забезпечених ресурсами сил, які ризикують бути оточеними з флангу”, – припустили експерти.
Зазначається, що російські сили, ймовірно, намагаються скористатися “обмеженим часовим проміжком” до прибуття західної військової допомоги, посилюючи наступальні операції, і що ворог може здійснити подальші тактичні кроки в цьому напрямку в найближчому майбутньому.
При цьому фахівці зауважили, що російські війська, схоже, скористалися тактичною ситуацією на північному заході від Авдіївки, але їхня кінцева мета на цій ділянці фронту залишається незрозумілою.
Противник, швидше за все, вирішив використати зону, де він, найімовірніше, отримає тактичні переваги в найближчому майбутньому, але незрозуміло, чи буде він продовжувати рух на північ до Торецька, чи повернеться до свого попереднього фокусу на Покровськ на північному заході.
“Російські війська вже перекинули на лінію фронту на північний захід від Авдіївки приблизно дивізійну силу (в основному, чотири бригади Центрального військового округу РФ), і, за повідомленнями, продовжують перекидати додаткові сили в цьому районі”, – мовиться в огляді.
- Аналітики ISW зазначили, що російські війська, ймовірно, намагатимуться досягти “значних операційних успіхів у ключових секторах” поблизу Часового Яру та Авдіївки, за кілька тижнів до того, як військова допомога США прибуде на передову.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.