Росіяни продовжують тиснути на північний захід від Авдіївки – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

За словами аналітиків, російські війська скористалися тактичною перевагою на північному заході від Авдіївки, де продовжують тиснути, однак кінцева мета загарбників на цій ділянці фронту залишається незрозумілою.

Як йдеться у звіті, в ніч на 4 травня російські війська здійснили помітне тактичне просування на північний захід від Авдіївки в районі Архангельського.

“Українські війська, ймовірно, вирішили обміняти простір на час, очікуючи на прибуття масштабної допомоги від США на фронт у найближчі тижні – відповідне рішення для недостатньо забезпечених ресурсами сил, які ризикують бути оточеними з флангу”, – припустили експерти.

Зазначається, що російські сили, ймовірно, намагаються скористатися “обмеженим часовим проміжком” до прибуття західної військової допомоги, посилюючи наступальні операції, і що ворог може здійснити подальші тактичні кроки в цьому напрямку в найближчому майбутньому.

При цьому фахівці зауважили, що російські війська, схоже, скористалися тактичною ситуацією на північному заході від Авдіївки, але їхня кінцева мета на цій ділянці фронту залишається незрозумілою.

Противник, швидше за все, вирішив використати зону, де він, найімовірніше, отримає тактичні переваги в найближчому майбутньому, але незрозуміло, чи буде він продовжувати рух на північ до Торецька, чи повернеться до свого попереднього фокусу на Покровськ на північному заході.

“Російські війська вже перекинули на лінію фронту на північний захід від Авдіївки приблизно дивізійну силу (в основному, чотири бригади Центрального військового округу РФ), і, за повідомленнями, продовжують перекидати додаткові сили в цьому районі”, – мовиться в огляді.

В Міноборони розповіли, як країни допомагають українським військам.

Рахункова палата України підрахувала, скільки грошей пішло на утримання полонених військових РФ.

Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до експлуатації у військах універсальну мобільну платформу “Равлик”.

Ракета “Орєшнік” була виготовлена з використанням іноземного виробничого обладнання, зокрема німецьких і японських технологій.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що наразі триває робота над збільшенням тривалості підготовки військовослужбовців до двох місяців.