Росіяни просунулися на Авдіївському напрямку – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Російським армійцям вдалося просунутися ближче до Часового Яру за невстановлений період часу. Також окупанти нещодавно просунулися вздовж на схід від Авдіївки.

За даними аналітиків, 4 лютого тривали позиційні бої вздовж лінії Куп’янськ-Кременна, однак не призвели до підтверджених змін на полі бою. Ворог продовжув наступати на північному сході від Куп’янська в районі Синьківки та Іванівки та на південному сході від Куп’янська в Табаївці та її околицях.

Також позиційні бої тривали на північний захід від Кремінної в районі Макіївки, на захід від Кремінної в районі Тернів, Торського та Ямполівки, на південний захід від Кремінної в районі Діброви, на південь від Кремінної в районі Серебрянського лісництва та Білогорівки.

Як йдеться у звіті, нещодавно противник незначно просунувся на південний захід від Бахмута на тлі позиційних боїв під Бахмутом 4 лютого. Відео з геолокацією, опубліковане 3 лютого, свідчить, що російські сили просунулися на північ від Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута).

За словами представника української бригади, що діє на Бахмутському напрямку, росіяни просунулися на п’ять-сім кілометрів ближче до Часового Яру за невстановлений період часу.

До того ж російські підрозділи нещодавно просунулися на схід від Авдіївки на тлі позиційних боїв, що продовжуються, в цьому районі 4 лютого. Відео з геолокацією, опубліковане 3 лютого, показує, що російські війська нещодавно просунулися вздовж шосе Н-20 на схід від Авдіївки.

Водночас російські загарбники нещодавно незначно просунулися на північний захід від Мар’їнки на тлі позиційних боїв, що продовжуються, на захід і південний захід від Донецька 4 лютого.

Позиційні бої тривали на захід від Донецька в районі Красногорівки та Георгіївки;
на південний захід від Донецька в районі Новомихайлівки.

Зазначається, що позиційні бої тривали у районі кордону Донецької та Запорізької областей; поблизу Роботиного та Вербового (на схід від Роботиного); на лівому березі Херсонської області, зокрема у Кринках, 4 лютого.

У ЦДЗУ зауважили, що чергова пресконференція президента Володимира Зеленського вкотре продемонструвала небажання глави держави обговорювати найбільш нагальне для українського суспільства питання. Попри одноголосне прохання військових та закону.

Лідер фракції “європейська Солідарність” Петро Порошенко наголосив, що відбудова у Львові Музею Шухевича, який зруйнував російський дрон, не може перетворюватись у тему для політичних чвар. 

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков прокоментував заяви про переговори, які нібито ведуться, про закриття кордону з Польщею.

Триває сімсот тридцять п’ята доба широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. Протягом доби на фронті відбулось 79 бойових зіткнень між українськими захисниками та російськими окупантами.

Пентагон вирішує, чи варто використовувати останнє джерело фінансування військової допомоги, що залишилося, для підтримки зусиль України у боротьбі з російською агресією, навіть без гарантій того, що ці кошти будуть компенсовані Конгресом.