Росіяни просунулися на північний захід від Бахмута – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Російським підрозділам вдалося просунутися на південний схід від Богданівки (на північний захід від Бахмута), а також відбити позицію на південь від Роботиного.

Також геолокаційні зображення показують, що противник просунувся на захід від Кремінної на тлі позиційних боїв, що продовжуються, уздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кременна.

Окрім того, позиційні бої тривали на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки; на захід від Кремінної в районі Тернів, Ямполівки та Торського; на південь від Кремінної в районі Білогорівки.

За словами представника української бригади, що діє на Куп’янському напрямку, загарбники продовжують перекидати у цей район новий персонал та техніку для проведення ротацій на тактичному рівні та поповнення втрат.

Як йдеться у звіті, російські сили нещодавно просунулися в районі Бахмута станом на 17 лютого. Зокрема відео з геолокацією, опубліковане 17 лютого, свідчить, що ворог просунувся на південний схід від Богданівки (на північний захід від Бахмута).

Водночас позиційні бої тривали у районі Богданівки та Іванівського; на південний захід від Бахмута в районі Кліщіївки та Андріївки; на південь від Бахмута в районі Південного та Нью-Йорка.

Обмежені позиційні бої тривали на південний захід від Авдіївки в районі Первомайського та Невельського.

У Генштабі ЗСУ повідомили про обмежені позиційні бої в районі Донецько-Запорізького кордону недалеко від Пречистівки (на південний схід від Великої Новосілки) та Старомайорського (на південь від Великої Новосілки) 17 лютого.

Відео з геолокацією, опубліковане 17 лютого, демонструє, що російські війська відбили позицію на південь від Роботиного.

Деякі російські блогери спростували заяви про активізацію наступу поблизу Роботиного, зазначивши, що армія РФ лише посилила авіацію та артилерію, а не наземні атаки.

Генштаб ЗСУ повідомив, що російські війська провели безуспішні атаки поблизу Роботиного, Вербового (на схід від Роботиного) та Малої Токмачки (на північний схід від Роботиного).

За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.

Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом. 

Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що у Росії діє система катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають тортур.

Голова Європейського парламенту Роберта Мецола підтримала надання Україні ракет дальнього радіуса дії для захисту від Росії.

Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.