Росіяни просунулися на сході України та Курщині – ISW

Джерело: ISW

Російські війська активізували наступальні операції на сході України, досягнувши певних успіхів в Донецькій та Луганській областях. Водночас Збройні Сили України проводять активні контратаки на півночі, в Курській області, намагаючись відтіснити противника.

Зокрема ворог просунувся в районі Торецька, Покровська та на захід від Донецька. Противнику вдалося зайняти нові позиції в центрі Торецька, в селі Цукурине на південний схід від Покровська, а також на північ від Костянтинівки та біля Катеринівки.

Також росіяни продовжують наступ вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, намагаючись прорвати оборону ЗСУ.

Крім того, російські війська атакують в районі Глибокого, Стариці, Вовчанська та Тихого. Є повідомлення про застосування росіянами хімічної зброї проти українських військ.

В Курській області, ініціатива перейшла до Збройних Сил України. Українські війська проводять активні контратаки в Глушківському районі, намагаючись відтіснити противника. Російські війська здійснюють контратаки і намагаються утримати свої позиції.

В Запорізькій області тривають бої в районі Роботиного, Малих Щербаків та Кам’янського. На Херсонщині є повідомлення про відновлення боїв на островах у дельті Дніпра.

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.

Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.