Росіяни просунулися на Сіверському напрямку – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни
Російським військам нещодавно вдалося просунутися на південний схід від Сіверська.
На геолокаційних кадрах, опублікованих 6 липня, можна побачити, як підрозділи російської 123-ї мотострілецької бригади піднімають прапор у центрі Спірного.
За даними аналітиків, російські сили продовжували диверсійно-розвідувальну діяльність уздовж міжнародного кордону на північному сході України 6 липня. Російська диверсійно-розвідувальна діяльність, ймовірно, спрямована на те, щоб залучити та закріпити українські сили на ширшому фронті в зоні міжнародного кордону, хоча ця діяльність може передвіщати майбутні наступальні операції Росії.
6 липня бої тривали на північ і північний схід від Харкова, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Російські блогери стверджували, що українські сили проводили контратаки в районі Липців і Глибокого, в межах і поблизу Вовчанська, а також поблизу Тихого.
Противник також незначно просунувся на південний схід від Куп’янська. Геолокаційні кадри показують, що російські сили нещодавно незначно просунулися на схід від Піщаного.
Ворог нещодавно просунувся на південний схід від Сіверська. На геолокаційних кадрах видно, як підрозділи російської 123-ї мотострілецької бригади піднімають прапор у центрі Спірного (на південний схід від Сіверська). За словами одного з російських військових блогерів, окупанти повністю захопили Спірне, тоді як інші мілблогери стверджували, що українські війська все ще утримують позиції в населеному пункті.
6 липня російські війська продовжували наступ у районі Часового Яру, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Росіяни продовжували наземні атаки в межах східного Часового Яру, на північ від Часового Яру поблизу Калинівки, на схід від Часового Яру біля Іванівського та на південний схід від Часового Яру поблизу Кліщіївки та Андріївки.
Як йдеться у звіті, загарбники нещодавно просунулися на Торецькому напрямку. Геолокаційні кадри, опубліковані 6 липня, показують, що російські сили просунулися до південного заходу Нью-Йорка.
Російські війська, ймовірно, нещодавно захопили Сокіл (на північний захід від Авдіївки).
6 липня російські війська продовжували наступальні операції на захід і південний захід від Донецька, але підтверджених змін лінії фронту в цьому районі не було. Тривали позиційні бойові дії в районі кордону Донецько-Запорізької області на південь від Великої Новосілки в районі Старомайорського, Урожайного та Макарівки.
Російські війська продовжували наземні атаки на східному березі Херсонської області, в тому числі на північний захід від Козачих Лагерів (на північний схід від Херсона) та на островах у річці Дніпро 5 і 6 липня.
- Західного озброєння досі не вистачає на потенційні можливості України у мобілізаційних ресурсах.
У червні сили протиповітряної оборони знищили 4750 ворожих повітряних цілей, якими Росія атакувала Україну.
Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.
За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.