Росіяни розстріляли полонених військових ЗСУ на Курщині — прокуратура
Джерело: Офіс Генпрокурора
В Офісі Генпрокурора повідомили, що вже розпочали розслідування щодо факту ймовірного розстрілу російськими військовими двох полонених бійців ЗСУ на Курщині.
За процесуального керівництва Офісу Генпрокурора розпочато досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).
11 листопада під час моніторингу інформації в соціальних мережах виявлено публікацію з відеозаписом ймовірного розстрілу представниками армії РФ двох беззбройних українських військовослужбовців на Курському напрямку, – повідомили у пресслужбі.
В ОГП нагадали, що умисне вбивство військовополонених є грубим порушенням Женевських конвенцій та кваліфікується як тяжкий міжнародний злочин.
Нині, у межах кримінального провадження проводяться першочергові слідчі (розшукові) дії, спрямовані на встановлення обставин події для притягнення винних до відповідальності.
Додамо, росіяни розстріляли ймовірно пораненого беззбройного українського військового, що підтвердив омбудсман Дмитро Лубінець.
Зауважимо, українські правоохоронці мають дані щодо розстрілу на полі бою російськими військовими 102 українських військовополонених.
Зокрема 13 жовтня стало відомо, що поблизу населеного пункту Зелений Шлях у Курській області росіяни стратили ще дев’ятьох українських військових, які здавалися в полон. За даними аналітиків, вбивство сталося ще 10 жовтня.
Деталі інциденту ще з’ясовують, однак відомо, що загиблі йшли на позиції, вважаючи, що ті розташовані у тилу. Українці натрапили на ворога та вступили з ним у бій. Через обмежену кількість боєкомплекту військові потрапили у полон.
Своєю чергою, омбудсмен Дмитро Лубінець направив листи до ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста, зазначивши, що такі дії порушують Женевську конвенцію.
Тоді як Офіс генерального прокурора України відкрив кримінальне провадження за фактом ймовірного розстрілу дев’яти українських військовополонених у Курській області Росії.
В Офісі Генерального прокурора повідомили, що на сьогодні відомо про 102 українських військовополонених, яких стратили росіяни.
- Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець 6 жовтня повідомив про черговий випадок воєнного злочину російських військ — розстріл беззбройних українських військовослужбовців у Нью-Йорку, що на Донеччині.
- 1 жовтня Офіс Генпрокурора повідомив про початок розслідування розстрілу 16 українських військовополонених на Покровському напрямку. Це наймасовіший відомий випадок розстрілу українських військовополонених на лінії фронту.
13 листопада російські війська спробували прорвати українську оборону на Куп’янському напрямку, використовуючи чотири хвилі штурмових груп та близько 15 одиниць техніки. Українські захисники відбили атаку, знищивши бронетехніку ворога та ліквідувавши значну частину особового складу.
Російські окупанти продовжують обстрілювати населені пункти Донецької області. В середу через обстріли загинули двоє мирних жителів, ще сімох — поранено.
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер та президент Франції Емманюель Макрон під час переговорів у Парижі провели 20-хвилинну розмову щодо України віч-на-віч, без участі широкої делегації помічників, що вказує на політичну чутливість дискусії.
13 листопада у Бундестазі відбулися дебати за участю канцлера Олафа Шольца. Він пообіцяв поставити питання про довіру уряду у грудні, щоб дострокові вибори до парламенту відбулися “наприкінці лютого”. У зверненні до депутатів канцлер також торкнувся теми України.
Міністр енергетики Герман Галущенко запевнив, що обмеження електропостачання для промислових підприємств є тимчасовими заходами, викликаними нештатними ситуаціями на об’єктах генерації. За його словами, масові відключення електроенергії для населення не відновлювались.