Росіяни скаржаться на велику кількість проблем на східному березі Херсонщини – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Українські військові продовжують утримувати позиції в районі Кринок на східному березі Херсонської області, тоді як російські армійці скаржаться на велику кількість проблем, зокрема з РЕБ в цьому районі.

За даними аналітиків, 7 січня російські та українські війська продовжили позиційні бойові дії на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, однак підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не було.

Як зазначається, позиційні бойові дії тривали на північний схід і схід від Куп’янська в районі Синьківки, озера Лиман, Іванівки та Петропавлівки та на захід від Кремінної в районі Ямполівки та Тернів.

Окрім того, 7 січня російські та українські сили продовжили бойові дії поблизу Бахмута, проте підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не було.

Зокрема позиційні бойові дії відбулися на північ від Бахмута поблизу Оріхово-Василівки та Богданівки; на захід від Бахмута біля Хромового і в напрямку Часів Яр; і на південь від Бахмута біля Кліщіївки та Андріївки.

Також позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки в районі Новобахмутівки, Степового та Авдіївського коксохімічного заводу та на південний захід від Авдіївки в районі Первомайського, Невельського та Водяного.

Станом на 7 січня українські підрозділи продовжували утримувати позиції на східному (лівому) березі Херсонської області, лінія фронту не змінилася. Позиційні бої тривали під Кринками.

За словами російського блогера, успішне збиття українцями російського літака в грудні 2023 року перешкоджає використанню авіації ворогу на Херсонському напрямку. Водночас він додав, що російські сили все ще мають проблеми оперативного потоку інформації, зв’язку, радіоелектронної боротьби (РЕБ) в Кринках та інших районах на східному березі.

До того ж військовий блогер наголосив, що українські війська активно мінують російські наземні лінії зв’язку (GLOC) на Херсонському напрямку.

Своєю чергою, українські військові які діють в районі Кринок, заявили, що російські сили регулярно атакують невеликими групами піхоти до 10 осіб.

Водночас, партизанське угруповання “Атеш” стверджує, що російські війська створюють багато ремонтних баз в окупованому Криму, ймовірно, щоб компенсувати значні втрати російської військової техніки, і, ймовірно, будують нову базу на північ від Євпаторії.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.

Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час візиту до Берліна висловив сподівання на скоріше повернення українських переселенців.

11 грудня посли країн Європейського Союзу затвердили п’ятнадцятий пакет санкцій проти РФ у відповідь на повномасштабне вторгнення в Україну.