Росіяни тиснуть на всьому фронті, щоб не допустити перехоплення Україною ініціативи – ISW

Джерело: ISW

Проаналізувавши зміну завдання центрального угруповання військ РФ у Донецькій області, аналітики Інституту вивчення війни дійшли висновку, що росіяни намагаються тиснути на всьому фронті, щоб не дати Україні перехопити ініціативу на полі бою.

“Російське військове командування намагається підтримувати постійний наступальний тиск на всьому фронті, щоб не допустити переходу ініціативи на полі бою до України, і завдання центральному угрупованню військ РФ подрібнювати наступальні операції на довшому фронті більше відповідає цим зусиллям, ніж завдання угруповання досягти тактично значущих успіхів за рахунок відносно швидкого маневру”, – йдеться у звіті.

За даними експертів, нещодавно російські військові розширили зону відповідальності центрального угруповання російських військ у Донецькій області, що вказує на те, що військове командування РФ відмовилося від попереднього завдання угруповання, яке полягало в тому, щоб діяти виключно як оперативно-маневрена сила на Авдіївському напрямку.

Натомість, на думку аналітиків, російське військове командування може поставити перед центральним угрупованням військ РФ завдання контролювати основні наступальні зусилля Росії в Донецькій області.

Як йдеться у звіті, розширення зони відповідальності центрального угруповання військ свідчить про те, що російське військове командування може вважати, що швидкі тактичні успіхи в районі Авдіївки є малоймовірними.

Зазначається, що зона відповідальності, що простягається з південного заходу від Донецька до Торецька, відволікатиме наявні російські сили і засоби від зусиль, спрямованих на тактично значуще просування на північний захід і захід від Авдіївки.

“Центральному угрупованню військ, ймовірно, бракує резервів, необхідних для інтенсифікації операцій у районі Авдіївки до рівня, який би дозволив досягти відносно швидких успіхів при збереженні наступального тиску на Торецькому і Донецькому напрямках”, – резюмували експерти.

Керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України Андрій Коваленко заявив, що жодних наказів утримувати Курщину до інавгурації Дональда Трампа, щоб “її потім обміняти” військові ЗСУ не отримували.

Президент Володимир Зеленський заявив, що з початку Курської операції втрати України у порівнянні з Росією становлять 1 до 8.

Народна депутатка від партії “Слуга народу”, заступниця голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ольга Василевська-Смаглюк припустила, що кілька мільйонів державних службовців відмовляться від тисячі Зеленського, оскільки не стануть витрачати час на декларування цих коштів.

Якщо між Києвом та Москвою укладуть будь-яку угоду про припинення вогню, країни Європи можуть направити в Україну свої війська, повідомили на умовах анонімності одразу два джерела під час зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО, що проходить 3-4 грудня в Брюсселі.

3 грудня глава МЗС Андрій Сибіга спільно з міністеркою закордонних справ Канади Мелані Жолі підписали у штаб-квартирі НАТО Угоду між Україною та Канадою про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом.