Росіяни убили 50 українських священників – Зеленський

Джерело: Володимир Зеленський в інтерв’ю CBN

З початку повномасштабного вторгнення РФ вбили та закатували близько 50 українських священників, повідомив президент Володимир Зеленський, коментуючи злочини Росії проти церкви.

…Дуже багато священників, різних священників, вони були в полоні. Або були вбиті. До слова, 50 вони вбили. І вбили по-різному. Є всі докази, як вони їх катували, — розповів Зеленський.

Глава держави пояснив, що РФ ставить собі за мету просто знищити українські церкви.

Президент додав, що росіяни вчиняли тортури щодо священнослужителів лише тому, що вони не хотіли служити Кирилу, патріарху Москви, і служити їхній церкві. Українські священники відмовлялися служити РПЦ, тож за це окупанти їх розстрілювали.

Окрім того, Зеленський нагадав, що війська РФ зруйнували близько 700 церков бомбами та ракетами.

Нагадаємо, у селищі Каланчак Скадовського району тимчасово окупованої Херсонщини російські війська закатували настоятеля місцевого храму Православної церкви України 59-річного Степана Подольчака. Священник завжди був проукраїнським, служби проводив виключно українською, навіть під час окупації молився за Україну.

Перший заступник голови Національної поліції України – начальник ГСУ Нацполіції України Максим Цуцкірідзе повідомив, що загалом зафіксували 88 облаштованих росіянами місць несвободи для українців. Зокрема 57 із них виявили після деокупації, тоді як 31 катівня наразі розташована на тимчасово окупованій території.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.