Росіяни вивозять тварин з Асканії-Нової та знищують заповідник – ОВА
Джерело: Олександр Прокудін в інтерв’ю “РБК-Україна”
На Херсонщині російські війська перетворили заповідник “Асканія-Нова” на руїни, повідомив голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін.
Всюди, де ступає нога російського солдата – все перетворюється на руїни. Так сталося й із заповідником “Асканія-Нова”, – заявив Прокудін.
Він додав, що росіяни продовжують вивозити тварин – як до тимчасово окупованого Криму, так і до РФ.
Вони його знищують. Тобто, можна сказати, що заповідника більше немає. Пограбували вони його капітально, – наголосив голова ОВА.
Додамо, раніше у Центрі національного спротиву повідомили, що окупаційна адміністрація краде тварин із херсонського заповідника “Асканія-Нова” та перевозить їх в РФ, до краснодарського Сафарі-парку.
Крадіжка відбувається в межах “угоди про співробітництво”.Відповідна угода не є дійсною, адже від українського заповідника її підписує російський ставленик, який не є керівником, – зазначили у повідомленні.
Одначе, за фактом, пояснюють, ворог просто краде тварин й знищує унікальний заповідник. Окрім цього, раніше на території заповідника були також помічені російські військові. У ЦНС наголосили, що кожен, відповідальний за цей злочин, понесе відповідальність після деокупації регіону.
Зауважимо, 27 серпня міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець повідомив, що за рік сума збитків, завданих вторгненням росіян довкіллю, зросла у п’ять разів.
- Російські компанії вивезли з тимчасово окупованих територій Херсонщини близько 30 тисяч тонн аграрної продукції, “заробивши” понад 6 мільйонів євро.
- На російській міні у Чорнобильській зоні підірвалася червонокнижна тварина – дикий кінь Пржевальського.
- Міндовкілля: Росіяни знищили найціннішу ділянку Джарилгацького нацпарку.
- У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України показали, як виглядає дно Каховського водосховища після підриву російськими окупантами дамби.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.