Росіяни запустили по Україні близько 100 дронів і 90 різних ракет — Зеленський

Джерело: Володимир Зеленський у Telegram

Зранку 28 листопада російські військові завдали масованого удару, використавши близько 100 БпЛА та 90 ракет різних типів. У Повітряних силах уточнили, що ворог застосував 188 засобів повітряного нападу.

“Мішень – наша енергетика. Загалом близько 100 ударних дронів, понад 90 ракет різних типів. У кількох областях зафіксовані удари “калібрами” з касетними боєприпасами й саме по цивільній інфраструктурі. Ці касетні частини значно ускладнюють нашим рятувальникам та енергетикам ліквідацію наслідків удару, і це дуже підла ескалація російської терористичної тактики”, — написав Зеленський.

За його словами, у всіх областях, де це потрібно, залучено необхідні сили. Енергетики та інші служби працюють над тим, аби повернути світло в домівки.

Також розгорнуто пункти незламності.

“Кожна така атака доводить, що системи ППО необхідні зараз в Україні, де вони рятують життя, а не на базах зберігання. Це особливо важливо в зимовий період, коли маємо захистити нашу інфраструктуру від цілеспрямованих російських ударів. Ми постійно працюємо з партнерами, щоб мати більше сили для захисту, і вчасне постачання зараз та повне виконання домовленостей зокрема щодо ППО – це те, що найбільше потрібно”, — додав він.

В Україні сотні тисяч абонентів залишились без електроенергії після ранкових ракетних обстрілів РФ. Чи не найбільше постраждали західні регіони. По всій Україні діють екстрені відключення.

Вранці 28 листопада РФ двічі атакувала Україну ракетами. Головна ціль ворога – енергетичні об’єкти.

Станом на зараз відомо, що були влучання у критичні об’єкти у низці регіонів. Чи не найбільше атакували об’єкти у західних областях – Львівщині, Волині, Хмельниччині, Прикарпатті, Рівненщині.

Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.

Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.

1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.