Росіяни знову пошкодили лінію, що живить Запорізьку АЕС
Джерело: Міненерго
Російські окупанти знову пошкодили лінію, що живить Запорізьку атомну електростанцію.
Вдруге за добу Запорізька АЕС лишалася на одній лінії живлення. Минулої ночі через обстріл було знеструмлено лінію електропередачі 330 кВ, внаслідок чого була виведена з роботи додаткова схема живлення станції.
Станом на ранок роботу лінії відновлено. Живлення потреб ЗАЕС здійснюється у повному обсязі.
Нагадаємо, після масштабного обстрілу 22 березня було знеструмлено лінію 750 кВ, яка живить ЗАЕС. Станція кілька годин до відновлення була за крок до блекауту, залишаючись на одній лінії живлення.
Додамо, що за даними “Укренерго”, станом на цю мить найскладніша ситуація в Харківській області. Фахівці “Укренерго” та обленерго працюють над поетапним відновленням живлення споживачів за резервною схемою.
В Хмельницькій області все ще є відключення споживачів, тривають ремонтні роботи.
В Одеській області застосовані графіки погодинних відключень. Це вимушений захід. Його причини – мережеві обмеження, викликані пошкодженням підстанцій “Укренерго”, та зростання споживання. Вцілілі ділянки мережі не можуть передати весь обсяг електроенергії, який необхідний для покриття потреб споживачів
Протягом доби відновлено енергоживлення споживачів в повному обсязі в Дніпропетровській області.
- Українські енергетики відновили лінію живлення ЗАЕС ПЛ-750кВ “Дніпровська”, яка зазнала пошкоджень під час сьогоднішньої масштабної ракетної атаки на Україну.
- Під ранок 22 березня російські окупаційні війська завдали масованого удару по Україні ракетами різних типів та ударними БпЛА. Основна ціль ворога – об’єкти енергетичної інфраструктури країни.
- В “Укренерго” повідомили про наслідки ранкової атаки РФ по енергооб’єктах України. За даними компанії, ворожими ракетами та дронами пошкоджено десятки об’єктів енергосистеми.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.