«Росії було б важко підтримувати свій напад на Україну без підтримки Китаю», – Блінкен

Джерело: Sky News

Держсекретар США Ентоні Блінкен під час свого візиту до Пекіна заявив, що Росії було б важко підтримувати своє повномасштабне вторгнення в Україну без допомоги Китаю.

Виступаючи після переговорів із міністром закордонних справ Китаю Ван Ї, Блінкен сказав, що він “знову висловив” серйозну стурбованість щодо постачань Китаєм компонентів, які “підживлюють жорстоку агресивну війну Росії проти України”.

“Китай є головним постачальником верстатів, мікроелектроніки та нітроцелюлози, що має вирішальне значення для виробництва боєприпасів, ракетного палива та інших предметів подвійного призначення, які Москва використовує для нарощування своєї оборонно-промислової бази”, — сказав він під час пресконференції.

Він додав, що завдяки підтримці оборонно-промислової бази РФ “виробляє ракети, безпілотники, танки та іншу зброю, яку президент Путін використовує для вторгнення в суверенну країну”.

Держсекретар США наголосив, що потім Росія використовує зброю, щоб “руйнувати електромережі та іншу цивільну інфраструктуру та вбивати невинних дітей, жінок і чоловіків”.

“Росії було б важко підтримувати свій напад на Україну без підтримки Китаю. На моїх зустрічах із союзниками по НАТО на початку цього місяця та з нашими партнерами з G7 минулого тижня я почув те саме повідомлення: підживлення оборонно-промислової бази Росії загрожує не лише безпеці України, але і європейській безпеці”, — сказав він.

Блінкен зазначив, що Китай не може досягти кращих відносин з Європою, водночас підтримуючи “найбільшу загрозу європейській безпеці з часів закінчення холодної війни”.

“Під час наших сьогоднішніх обговорень я чітко дав зрозуміти, що якщо Китай не розв’яже цю проблему, це зробимо ми”, — зазначив він.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.