Росії вдалося вивезти з Сирії щонайменше 400 солдатів — ЗМІ New

Джерело: Financial Times

Росія евакуювала щонайменше 400 військових із району Дамаска після переговорів із представниками сирійської опозиції, зокрема угруповання “Хайат Тахрір аш-Шам”. Процес координації включав домовленості про безпечний відступ баз і транспортування солдатів до авіабази Хмеймім, розташованої на північному заході Сирії.

За словами члена політбюро “Хайат Тахрір аш-Шам” Камала Лабабіді, російські військові були розташовані в штаб-квартирі Четвертої дивізії сирійської армії в передмісті Дамаска, а також у посольстві Росії в столиці. Протягом минулого тижня ці підрозділи залишили Сирію.

На відео, поширеному медіа, видно колону з близько 100 одиниць військової техніки, яка залишала район Дамаска. До складу колони входили бронемашини, паливозаправники, мобільні медичні підрозділи та інша техніка. Солдати спочатку вирушили наземним транспортом до бази Хмеймім, звідки їх доправили до Росії літаками.

Лабабіді також повідомив, що наразі тривають переговори щодо евакуації додаткових підрозділів російських військових із інших регіонів Сирії.

Попри скорочення російської присутності, посольство Росії в Дамаску продовжує працювати, хоча, за словами Лабабіді, його дипломатична активність зменшена.

Майбутнє військових баз Хмеймім та Тартус залишається невизначеним. Ці об’єкти є стратегічно важливими для Росії, оскільки виконують роль логістичних центрів для операцій у Середземномор’ї та Африці.

За словами аналітиків, Росія може запропонувати новій сирійській владі економічну допомогу, енергоносії або політичну підтримку в обмін на збереження доступу до цих баз. Однак наразі евакуація стосується лише персоналу на інших базах країни.

Джерела також повідомляють, що кілька родин, наближених до режиму Башара Асада, наразі перебувають під захистом у російському посольстві в Дамаску.

Президент Росії Володимир Путін спізнився на зустріч з главою Ірану Масудом Пезешкіаном, котрий приїхав до Москви з візитом 17 січня.

Дезінформаційна кампанія РФ спрямована на підтримку ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини” (AfD) та дискредитацію провідних політичних сил напередодні виборів 23 лютого. Такого висновку дійшли експерти німецького аналітичного центру CeMAS.

Розвідувальні служби США та Європи схиляються до висновку, що пошкодження підводних кабелів у Балтійському морі є результатом випадкових обставин, а не навмисних дій з боку Росії.

Американська політична діячка та дипломатка Гілларі Клінтон не стримала справжніх емоцій під час промови президента США Дональд Трамп, коли він оголосив про намір перейменувати Мексиканську затоку на Американську. 

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 20 січня. З початку доби відбулося 151 бойове зіткнення.