Розброньовані медики призиватимуться до ЗСУ за контрактом на один рік – міністр Ляшко
Джерело:”Інтерфакс-Україна”
Розброньовані медичні працівники призиватимуться до лав Збройних сил за контрактом тривалістю один рік.
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко пояснив, що так “людина розуміє, що вона призивається, відслужує, відпрацює медиком в ЗСУ один рік виключно на медичній посаді, і через рік повернеться”.
“Ми хочемо замінити медичних працівників у лавах ЗСУ за ротаційним принципом, щоб вони по року відбули і поверталися, а ми через цей механізм призвали нових медичних працівників”, – наголосив він.
Розбронювання медичних працівників проводитимуть з урахуванням актуальної ситуації у регіоні. Механізм розробили так, щоб знаходити баланс між потребами ЗСУ та цивільної медицини. Щомісяця списки оновлюватимуть та коригуватимуть розподіл фахівців.
“Наша ключова задача, щоб вузькоспеціалізовані і висококваліфіковані кадри потрапляли туди, де вони потрібні. Ми не хотіли б, щоб кардіохірурги та торакальні хірурги потрапляли у медичні батальйони, бо вони потрібні там, де будуть оперувати, рятувати життя”, – сказав міністр.
Ляшко уточнив, що приватні медичні заклади можуть бронювати 50% військовозобов’язаних чоловіків, як і державні та комунальні установи. Якщо вони хочуть отримати більший відсоток бронювання, то мають надати обґрунтування, яке розглядатимуть комісійно.
Очільник МОЗ наголосив, що якщо призваний медик “хоче бути стрільцем, то це має бути його добровільна згода, немає у цьому проблем”. Крім того, він підкреслив, що “жінки-медики можуть добровільно дати згоду на розбронювання”.
Нагадаємо, 6 лютого міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко спільно з заступником міністра оборони Сергієм Мельником та командувачем Медичних сил ЗСУ Анатолієм Казмірчуком обговорили механізм розбронювання медиків для потреб ЗСУ.
- Заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк розповів, що законопроєкт про демобілізацію вже розробили, але передати його до Верховної Ради поки не можуть.
- Генеральний штаб відповів на петицію нардепа Олексія Гончаренка щодо демобілізації військових після 18-ти місяців на службі.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час години запитань до уряду у Верховній Раді повідомив, що в Україні заброньовано від мобілізації менше, ніж мільйон людей.
- Народний депутат Олександр Федієнко повідомив, що тепер ТЦК дозволено анулювати відстрочку працівнику критично важливого підприємства.
- Президент Володимир Зеленський підписав закон №12104, який надає відстрочку від мобілізації цивільним, звільненим з російського полону.
Підходячи до межі перших 100 днів другого президентського терміну, Трамп стикається зі зростаючим невдоволенням його амбітною та суперечливою політикою. Його рейтинг підтримки знижується, а основні ініціативи не знаходять схвалення більшості громадян. Багато хто також вважає, що адміністрація намагається уникнути виконання рішень федеральних судів.
Зусилля США щодо допомоги Україні в захисті від російських кібератак були різко згорнуті через масштабні зміни політики адміністрації Дональда Трампа. Це викликало занепокоєння щодо послаблення життєво важливого кіберзахисту України перед обличчям загроз з боку Кремля.
У 2016 році Марк Цукерберг і Присцилла Чан відкрили безкоштовну школу The Primary School для малозабезпечених сімей у Каліфорнії в рамках Chan Zuckerberg Initiative (CZI). Школа поєднувала освіту та охорону здоров’я, підтримуючи дітей і сім’ї. Минулого тижня оголосили про її закриття наприкінці 2025–2026 навчального року через припинення підтримки CZI, без детальних пояснень. CZI виділить 50 мільйонів доларів на підтримку постраждалих громад.
Останніми роками у світі, зокрема в США, зростає кількість ранніх онкологічних діагнозів у людей до 50 років, особливо колоректального раку. За даними Американського онкологічного товариства, з 2015 по 2019 рік кількість випадків раку товстої та прямої кишки серед американців до 55 років зростала на 1–2% щороку. Народжені близько 1990 року мають удвічі вищий ризик раку товстої кишки та вчетверо вищий ризик раку прямої кишки порівняно з тими, хто народився у 1950-х.
За даними російської сторони, Ігнату Кузіну висунули обвинувачення у скоєнні теракту – і він визнав свою вину у вбивстві генерала Москалика.