Розкрадання понад ₴8,4 млрд: САП скерувала до суду справу «ПриватБанку»
Джерело: пресслужба САП
Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо розтрати понад 8,4 млрд грн “ПриватБанку”.
“6 вересня 2023 року прокурор САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ скерував до суду обвинувальний акт стосовно колишніх голови правління “ПАТ КБ “ПриватБанк”, його першого заступника, заступника, а також трьох керівників департаментів указаного банку” – йдеться в повідомленні.
Як нагадали у відомстві, вказані особи у грудні 2016 року, за день до визнання ПАТ КБ “ПриватБанк” неплатоспроможним, на підставі неправдивих документів виплатили коштом банку близько 223 млн грн на користь підконтрольних та пов’язаних з ПАТ КБ “ПриватБанк” компаній.
Кошти перерахувались декількома траншами на дві різні компанії: 85,2 млн грн – на рахунок однієї пов’язаної з учасниками схеми компанії, ще 136,8 млн грн – на користь іншої. Потім ці кошти учасники схеми вивели за кордон з метою легалізації.
Окрім цього, встановлено, що у переддень націоналізації банку вказані особи розтратили понад 8,2 млрд грн шляхом незаконного списання зобов’язань компаній-нерезидентів перед AS “Privatbank” (Латвія) коштами “ПриватБанку”, розміщеними на кореспондентських рахунках в AS “Privatbank” (Латвія).
Водночас для подальшої неможливості стягнення коштів на користь ПАТ КБ “ПриватБанк” та прикриття вчиненого злочину особи організували незаконну та документально не обґрунтовану заміну боржника на підконтрольну та пов’язану з ПАТ КБ “ПриватБанк” компанію.
Зазначається, що за вчинене їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років, з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років, з конфіскацією майна.
- 22 липня 100% акцій Акціонерного товариства “Сенс Банк” перейшли у власність України. Міністерство фінансів України та Фонд гарантування вкладів фізичних осіб уклали договір купівлі-продажу.
Міністерка закордонних справ Австрії Беате Майнль-Райзінгер заявила, що країна розглядає можливість відмови від нейтрального статусу на тлі загрози з боку Росії.
27 липня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, під час якої зокрема обговорив законопроєкт, котрий гарантує незалежність та ефективність антикорупційних органів.
Міністр економіки, довкілля та сільського господарства Олексій Соболев повідомив, що цього року щонайменше шість областей потерпають від наслідків посухи.
27 липня президент Володимир Зеленський підписав закон про реформу Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.