«Розмазав русняву імперку»: у мережі обговорюють дискусію Портникова з Латиніною

Джерело: Букви

У соціальних мережах активно обговорюють дискусію між Віталієм Портниковим та Юлією Латиніною в етері YouTube-каналу Марка Фейгіна.

Етер під назвою “Суперечка про імперську спадщину” тривав майже півтори години і, як зауважують ті, хто переглянув дискусію, український журналіст “розмазав” журналістку з РФ.

Під час розмови Латиніна озвучувала низку суперечливих тез, які Портников з легкістю спростовував. Зокрема російська журналістка та письменниця прагнула довести, що українці та росіяни “були партнерами ” та “спільно будували імперію”, у якій ніхто не пригнічував українців.

“Величезна кількість українців, державних діячів — від Паскевича, Рум’янцева та Розумовського і до Брежнєва, Семичастного та Підгірного. Тобто Україна мала щонайменше блокуючий пакет у цій імперії. Досить безглуздо розглядати цей період як пригнічення. Тому що я не розумію, навіщо розглядати себе жертвами, якщо люди переможці”, – сказала Латиніна.

На це Портников відповів, що брати участь у будівництві російської імперії могли лише ті українці, які відмовились від своєї ідентичності і приймали чужу.

“А ті українці, які не були готові до подібних дій, завжди були ворогами цієї імперії, завжди нею переслідувалися і зневажалися. І це стосується не лише українців”, – наголосив він.

Український журналіст також навів низку аргументів та історичних фактів, як за часи російської імперії та СРСР українці мали менше прав, аніж росіяни.

“Про яке партнерство ми говоримо, коли війська іншого божевільного Петра I повністю знищували Батурин, жінок та дітей? Про яке партнерство ми говоримо, коли у 20-х роках XX століття усі ваші армії, які брали участь у громадянській війні за майбутнє Росії – що білі, що червоні – знищували українську державність, що Денікін, що Ленін? Це яке партнерство з Росією?”, – заявив Портников нагадавши, що робили російські військові українцями після повномасштабного вторгнення, зокрема у Бучі.

Не залишились байдужими до дискусії і користувачі соцмереж, більшість з яких наголосили, що Портников фактично “розмазав” росіянку Латиніну.

Дехто зауважив, що Латиніна ніколи раніше не виглядала так жалюгідно, як у розмові з українським журналістом.

Фото: скриншот з соцмереж

Фото: скриншот з соцмереж

Фото: скриншот з соцмереж

Фото: скриншот з соцмереж

Деякі користувачі зазначили, що подібні дискусії – це частина інформаційної війни, у якій переможцем став Портников.

“Латиніна поповзла на свій канал, де буде зализувати рани та скоро буде жалітись Люсі Арестовичу. Це її рівень”.

Фото: скриншот з соцмереж

Фото: скриншот з соцмереж

Фото: скриншот з соцмереж

Чимало користувачів відзначили, що отримали замовлення від того, як Портников “знищив фашистку Латиніну”. Дехто порівняв “батл”між журналістами з боксерським боєдинокм між Усиком та Ф’юрі.

Фото: скриншот з соцмереж

Фото: скриншот з соцмереж

Фото: скриншот з соцмереж

Фото: скриншот з соцмереж

Фото: скриншот з соцмереж

Фото: скриншот з соцмереж

Фото: скриншот з соцмереж

Фото: скриншот з соцмереж

Фото: скриншот з соцмереж

Користувачі також нагадали, що у кінці етеру було голосування глядачів, кого вони підтримують. Підтримку Портникову висловили 87%.

Фото: скриншот з соцмереж

Фото: скриншот з соцмереж

Уряд США оштрафував турецьку чартерну компанію бізнес-джетів Air Sapphire за несанкціоновані польоти до Росії на літаку американського виробництва Gulfstream GIV.

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров повідомив, що на території міста Запоріжжя та Запорізької області почалися роботи зі зведення підземних шкіл. У регіоні планують збудувати десять таких закладів до кінця року.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 червня. Російські війська завдали по території України три ракетні та 38 авіаційних ударів із застосуванням 55 КАБів, також задіяли 533 дрони-камікадзе. Разом з тим, ворог здійснив понад 2900 обстрілів по позиціях наших військ та населених пунктах зі ствольної і реактивної артилерії, мінометів, стрілецької зброї та озброєння бойових машин.

Пані посол Естонії в Україні підтвердила, що її країна готова обговорювати питання відправлення своїх військ до України, оскільки для Таллінна це не “червона лінія”.

19 червня Риксдаг, після п’ятигодинних дебатів, проголосував за угоду щодо військової співпраці зі США, так звану угоду DCA, яка дає американським військовим право використовувати 17 шведських військових баз по всій країні.