Розробники пропонують запустити сервіс «Дія. Канали», як альтернативу месенджерам
Джерело: Детектор медіа
Українські волонтери, котрі створили застосунок для перевірки приватності в месенджері Telegram, запропонували розробити захищений сервіс комунікацій у “Дії”, поінформували представники ГО “Аналітичний центр Інформаційних ресурсів”.
Так, як зауважив аналітик Богдан Соломикін, жоден застосунок, месенджер не може бути безпечним на 100%. Зокрема в умовах війни найбільше питань виникає до Telegram, позаяк все, що потрапляє в інтернет, у той чи інший спосіб може з’являтися у відкритому доступі в мережі. Цим і активно користується ворог.
Зауважується, що ГО провела експериментальне дослідження щодо того, куди та як потрапляє інформація, видалена користувачами Telegram.
Наприклад, користувач відправив іншій людині свої паспортні дані, а потім вирішив видалити цю інформацію. В більшості платформ на сьогодні є можливість миттєвого видалення, й потім ця інформація відфільтровується із серверів, що її підтримують, — розповів фахівець. — Проте наше дослідження показало, що в телеграмі після видалення така інформація зберігається ще протягом декількох годин. Ми не знаємо, куди вона потрапляє. Можливо, вона дійсно видаляється, щоб не перевантажувати сервери. Проте сам факт такої “затримки” схиляє нас до того, що телеграм є небезпечним для передачі даних. Для особистого спілкування — ми не рекомендуємо забороняти в цілому будь-які соцмережі, це справа вибору кожної людини. Разом із цим кожна особа хоче, щоб її персональні дані були захищеними.
Розробники запропонували створити українську альтернативу Telegram та іншим соцмережам і месенджерам. Уточнюється, що є ідея створити проєкт, що базувався б на одному з найпопулярніших застосунків у країні та зарекомендував себе справді якісним сервісом, — “Дія”, що створений на коді, написаному українськими розробниками.
За аналітика Олександр Олешка, щоб не перевантажувати можливості “Дії”, фахівці пропонують створити сервіс “Дія. Канали” з авторизацією через материнський.
І запевняють, що переваги розробки українського комунікаційного сервісу очевидні, адже користувачам це дасть змогу отримувати своєчасну швидку інформацію від офіційних представників влади, наприклад Офісу президента, Генерального штабу ЗСУ, якісних українських медіа та громадських організацій. Тоді як представники влади, медіа та громадського сектору отримують надійний канал комунікацій.
Водночас для захисту від порушень свободи слова та прав людини загалом необхідно буде забезпечувати у сервісі постійну якісну модерацію.
Зауважимо, нещодавно голова Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк закликала уряд України припинити офіційну комунікацію через месенджер Telegram. Вона висловила цю думку на тлі недавнього блокування ботів української розвідки на цій платформі.
Раніше стало відомо, що 44% українців дізнаються інформацію про актуальні новини із телеграм-каналів.
За даними КМІС, щодо джерел інформації можна констатувати перехід від ситуації домінування телебачення і декількох каналів до переважання інтернет-джерел і значної фрагментації медіаландшафту. Відтак, 44% громадян України зараз отримують інформацію з телеграм-каналів, 43% – з телебачення (старші респонденти), 36% – із YouTube-каналів, 34% – з новинних інтернет-видань. Інші джерела називали менше респондентів: зокрема Facebook назвали 22%.
- У месенджері Telegram поновлено функціонування офіційних українських ботів. Зокрема відновлено роботу ботів Головного управління розвідки, Служби безпеки України, а також бота Міністерства цифрової трансформації “єВорог”.
- Євросоюз здіснив кроки до регулювання додатка для обміну повідомленнями Telegram через зростання занепокоєння щодо незаконного контенту на платформі. Відтак Бельгійський інститут пошти та телекомунікацій (BIPT) отримав повноваження наглядати за діяльністю сервісу в Європі.
- Засновник додатка для обміну повідомленнями Telegram Павло Дуров заявив, що платформа, ймовірно, перевищить 1 мільярд активних користувачів щомісяця протягом року.
У складі Збройних сил України створили спеціальний підрозділ, завданням якого є захист культурної спадщини. Це рішення підтверджує зобов’язання України дотримуватися міжнародних стандартів, зокрема Гаазької конвенції 1954 року.
Речник Сил оборони півдня Владислав Волошин повідомив, що російські окупанти щодня намагаються форсувати Дніпро на півдні.
Прем’єр-міністр Фінляндії та член коаліції Петтері Орпо заявив, що східний кордон країни залишатиметься закритим.
На польсько-українському кордоні відкрили новий пункт пропуску “Нижанковичі – Мальховичі”.
Сьогодні, 21 грудня, в рамках операції ГУР МО та МЗС України евакуювали з Сирії понад 30 громадян України.