Розстріл військових ЗСУ на Курщині: ворог зайшов у тил і стався прорив — доброволець
Джерело: Станіслав Бунятов у телеграмі
13 жовтня мережею поширили відео, як російські військові розстріляли дев’ять українських захисників, які нібито здалися у полон у Курській області. Проте інформацію щодо того, що українські військові опинилися у відносному тилу заперечили, сказавши, що насправді росіяни прорвали тил.
За словами Станіслава “Османа” Бунятова, добровольця 24ОШБ “Айдар”, у DeepState були недостовірні джерела.
“Хлопці і були в тилу, стався прорив, підари зайшли в їх лісосмугу з двох сторін, ніхто з пілотів добровільно не здався, пацани їб**илися до останнього! Якби вони могли відійти то відійшли би. Загинули дуже гідні бійці!” — написав він.
Зазначимо, що DeepState поширили інформацію, що військові ЗСУ виходили на позиції, які вони вважали тилом, але їх атакували росіяни. За цими даними, з огляду на обмежену кількість боєприпасів, вони змушені були здатися.
На сьогодні ситуація в Курській області залишається складною. Попри стабілізаційні заходи — відновити втрачені позиції важко. Командири та офіцери різних ділянок обговорюють важливість посилення заходів безпеки, зокрема підвищення пильності екіпажів БПЛА щодо можливих проривів ворога.
- Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець 6 жовтня повідомив про черговий випадок воєнного злочину російських військ — розстріл беззбройних українських військовослужбовців у Нью-Йорку, що на Донеччині.
- 1 жовтня Офіс Генпрокурора повідомив про початок розслідування розстрілу 16 українських військовополонених на Покровському напрямку. Це наймасовіший відомий випадок розстрілу українських військовополонених на лінії фронту.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.