Розвідка РФ давала вказівки судну, яке підозрюють у пошкодженні кабелів у Балтійському морі
Джерело: Yle із посиланням на The Wall Street Journal
Китайське судно Yi Peng 3, яке підозрюють у пошкодженні телекомунікаційних кабелів у Балтійському морі, отримувало вказівки від російської розвідки.
За словами джерел WSJ, російська розвідка дала капітану судна інструкції, як пошкодити кабелі за допомогою якоря.
Своєю чергою, Кремль заперечив будь-яку причетність, а його речник Дмитро Пєсков раніше назвав ці звинувачення “абсурдними”.
Корвет “Меркурій” Чорноморського флоту Росії прибув до району Каттегат і проводив електронну розвідку щодо Yi Peng 3. Зокрема Корвет передавав секретну інформацію до свого штабу, розташованого в Калінінграді.
Як розповіли у WSJ, НАТО складно реагувати на події в Балтійському морі, і влада уникає публічних звинувачень на адресу Росії, щоб запобігти паніці.
У русі китайського судна Yi Peng 3 відбулися зміни навесні 2024 року, коли воно почало заходити до російських портів, таких як Мурманськ та Усть-Луга. До весни 2024 року судно не відвідувало Росію з 2015 року.
Нині невідомо, чому навесні 2024 року було змінено маршрути судна і чи це пов’язано з початком співпраці з російською стороною.
- Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус повідомив про збільшення присутності російських військово-морських та цивільних суден у Балтійському морі.
21 січня на Всесвітньому економічному форумі в Давосі президент Володимир Зеленський заявив, що для реалізації безпеки у межах мирного врегулювання війни з Росією в Україну необхідно відправити щонайменше 200 тисяч європейських миротворців.
Вінницький апеляційний суд залишив у силі вирок міського суду, яким, зокрема, за державну зраду колишньому міністру освіти і науки України Дмитру Табачнику призначено 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Очільники японських міст Хіросіма і Нагасакі, постраждалих від атомних бомбардувань армією Сполучених Штатів у серпні 1945 року, запросили президента США Дональда Трампа відвідати їх міста на 80-ті роковини трагедії.
Американський підприємець Ілон Маск оголосив про можливе повернення платформи для коротких відеороликів Vine.
21 січня президент Володимир Зеленський провів зустріч із прем’єр-міністром Албанії Еді Рамою, під час якої сторони підписали Угоду про довгострокову співпрацю та підтримку між країнами.