Розвідка РФ давала вказівки судну, яке підозрюють у пошкодженні кабелів у Балтійському морі
Джерело: Yle із посиланням на The Wall Street Journal
Китайське судно Yi Peng 3, яке підозрюють у пошкодженні телекомунікаційних кабелів у Балтійському морі, отримувало вказівки від російської розвідки.
За словами джерел WSJ, російська розвідка дала капітану судна інструкції, як пошкодити кабелі за допомогою якоря.
Своєю чергою, Кремль заперечив будь-яку причетність, а його речник Дмитро Пєсков раніше назвав ці звинувачення “абсурдними”.
Корвет “Меркурій” Чорноморського флоту Росії прибув до району Каттегат і проводив електронну розвідку щодо Yi Peng 3. Зокрема Корвет передавав секретну інформацію до свого штабу, розташованого в Калінінграді.
Як розповіли у WSJ, НАТО складно реагувати на події в Балтійському морі, і влада уникає публічних звинувачень на адресу Росії, щоб запобігти паніці.
У русі китайського судна Yi Peng 3 відбулися зміни навесні 2024 року, коли воно почало заходити до російських портів, таких як Мурманськ та Усть-Луга. До весни 2024 року судно не відвідувало Росію з 2015 року.
Нині невідомо, чому навесні 2024 року було змінено маршрути судна і чи це пов’язано з початком співпраці з російською стороною.
- Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус повідомив про збільшення присутності російських військово-морських та цивільних суден у Балтійському морі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.
14 липня Кабінет Міністрів підготував оновлення державної підтримки населення та має затвердити оновлені виплати при народженні дитини, а також підтримку у перші роки її життя. Про це заявив президент Володимир Зеленський після зустрічі з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем.
13 липня італійський тенісист Яннік Сіннер здобув перемогу на Вімблдоні-2025, третьому у сезоні турніру серії Grand Slam.
Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.