Розвідка США фіксує посилення дезінформації про Зеленського з боку РФ – CNN

Джерело: CNN

Американська розвідка повідомила, що Росія посилила дезінформаційні операції щодо Президента України Володимира Зеленського з метою поставити під сумнів його легітимність.

За оцінками розвідки США, Росія скористалась кількома різними подіями, аби посилити критику щодо того, чи може Зеленський обіймати посаду президента.

РФ поширювала дезінформацію проти українського президента ще до початку повномасштабного вторгнення, однак останні розвіддані свідчать, що ця кампанія “точно посилюється”, сказав у коментарі CNN посадовець адміністрації Байдена, ознайомлений з даними розвідки.

Зазначається, що дезінформаційна кампанія РФ посилювалась упродовж кількох місяців і сягла піку зараз, коли на фронті українські сили намагаються стримати російський наступ на сході та півночі.

Розвідники зауважили, що російська кампанія дезінформації ґрунтується на двох подіях: відхід ЗСУ з Авдіївки та відкладення виборів президента України через повномасштабну війну.

За словами американського посадовця, США більше стурбовані тим, як російська дезінформація вплине на іноземні країни, аніж на українців.

“Саме тому ми інформуємо про це наших союзників та партнерів. Ми хочем впевнитись, що цей тип російської дезінформації не приживеться”, – сказав посадовець.

Гевін Вайлд, експосадовець Ради нацбезпеки США, який зараз є старшим науковим співробітником Фонду Карнегі за міжнародний мир, зауважив, що і Україна, і Росія роками займались кампаніями дезінформації одна проти одної. Однак зараз, на тлі війни, вплив цих кампаній сумнівний.

За його словами, навряд чи російська дезінформація вплине на когось окрім тих, хто давно “навернений” Кремлем.

Він додав, що РФ завжди намагалась заплямувати Зеленського і за понад два роки війни залишилось не так багато осіб, у яких можна викликати сумніви щодо рішення відкласти вибори та вивести війська з Авдіївки.

Хто займається дезінформацією проти Зеленського невідомо, та американські розвідники вважають, що до неї причетні спецслужби РФ. Розвідники також зауважили, що часто подібні повідомлення спершу з’являються у неофіційних проросійських групах.

“Росія використовує свої типові платформи, як традиційні, так і державні ЗМІ, розвідувальні служби та проксі-сервери, якими вони прагнуть керувати, а також соцмережі для поширення таких повідомлень”, – зауважив посадовець.

Він резюмував, що дезінформаційні зусилля РФ, найімовірніше, продовжуватимуть зростати.

Служба безпеки Швеції проводить попереднє розслідування для з’ясування обставин пошкодження кабелю, котрий пролягає між Швецією та Латвією в Балтійському морі. Наразі злочин кваліфікували як диверсію.

Європейський Союз має намір незабаром припинити санкції проти Сирії, пов’язані з енергетикою і транспортом, однак, ще не домовився про те, чи послаблювати обмеження на фінансові операції.

У Центрі нацспротиву заявили, що Кремль намагається закріпити контроль над тимчасово окупованими територіями, попри спротив місцевого населення.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус застеріг від припинення військової допомоги Україні для протистояння повномасштабного російського вторгнення.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 26 січня. З початку доби відбулося 153 бойових зіткнення, майже половина з яких — на Покровському напрямку.