Розвідка США: РФ і Китай намагаються вербувати незадоволених федеральних службовців США
Джерело: CNN
Росія та Китай дали вказівку своїм розвідувальним службам активізувати вербування американських федеральних службовців, які працюють у сфері національної безпеки. Особливу увагу приділяють тим, хто вже був звільнений або побоюється можливого звільнення найближчим часом.
За словами чотирьох осіб, обізнаних з останніми даними американської розвідки, такі дії спрямовані на використання ситуації, що склалася через плани адміністрації Трампа щодо масштабних звільнень у федеральному апараті. Ці наміри були офіційно викладені Управлінням кадрового менеджменту на початку цього тижня, повідомляють в CNN.
Росія та Китай зосереджують свої зусилля на вербуванні нещодавно звільнених співробітників з доступом до державної таємниці, а також тих, хто перебуває на випробувальному терміні. Вони можуть володіти цінною інформацією про критично важливу інфраструктуру США та ключові аспекти державного управління. Щонайменше дві країни вже створили спеціальні вебсайти для рекрутингу та активно націлюються на федеральних службовців через платформу LinkedIn, повідомили два джерела.
“Не потрібно багато уяви, щоб зрозуміти, що ці відкинуті федеральні службовці з багатими інституційними знаннями є надзвичайно привабливими цілями для розвідувальних служб наших конкурентів і супротивників”, – повідомило CNN третє джерело, знайоме з останніми американськими оцінками.
CNN звернувся за коментарем до офісу директора національної розвідки та посольств Китаю й Росії у Вашингтоні.
Розвіддані підтверджують раніше гіпотетичні побоювання: масові звільнення можуть стати можливістю для іноземних спецслужб, які вербують фінансово вразливих чи незадоволених ексспівробітників. Міністерство юстиції вже висунуло звинувачення кільком колишнім військовим і розвідникам за співпрацю з Китаєм. Чинні співробітники ЦРУ обговорювали цей ризик і способи його зменшення. Водночас директорка Нацрозвідки Тулсі Габбард назвала такі дискусії “загрозою” з боку нелояльних службовців і заявила, що причетні мають бути покарані.
- Росія розглядає переговори з адміністрацією Трампа щодо відновлення значної дипломатичної присутності в США як шанс відновити свою шпигунську мережу на Заході, заявляють чинні та колишні американські чиновники.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Іран поскаржився в Раду Безпеки ООН на “нерозважливі та агресивні” заяви та погрози президента США Дональда Трампа, назвавши їх “грубим порушенням міжнародного права” та основоположного Статуту ООН.
Австрійська залізнична компанія Österreichische Bundesbahnen розглядає можливість запуску поїзда до Ужгорода з сидячими вагонами. Це зокрема обговорили голова правління АТ “Укрзалізниця” Олександр Перцовський та генеральний директор ÖBB Андреас Матте, котрий завітав до Києва 2 квітня.
Британська співачка Дуа Ліпа виграла суд у справі про плагіат двох пісень 1979 року і 1980-х років.
Збитки автомобільних компаній Porsche та Mercedes-Benz Group через нові мита США на імпортні автівки можуть сягнути $3,7 мільярда.