Розвідка запустила розділ про російських виробників озброєння: оприлюднено дані про дрони
Джерело: пресслужба Головного управління розвідки України
Головне управління розвідки Міністерства оборони України створило на порталі War & Sanctions новий розділ із даними про російських виробників озброєння та військової техніки. Першою категорією, представленою в розділі, стали виробники безпілотних літальних апаратів (БпЛА).
У розділі опубліковано ідентифікаційні дані підприємств, опис їхньої діяльності, списки пов’язаних компаній і номенклатуру дронів. Для зручності користувачів навігація доступна як за назвами підприємств, так і за моделями БПЛА.
Крім того, для окремих компаній наведені посилання на перелік іноземного обладнання, яке вони використовують, і компонентну базу, ідентифіковану в дронах.
Наразі в переліку представлено дані про 79 російських підприємств, залучених до виробництва й постачання безпілотників для ведення війни проти України. Серед них:
- компанії, що виробляють російські версії іранських БПЛА Shahed-136 — “Герань” та “Гарпія”, зокрема АТ “ОЕЗ ППТ АЛАБУГА”, ТОВ “АЛЬБАТРОС”, АТ “ІЕМЗ КУПОЛ” та інші;
- група компаній Zala Aero, яка входить до концерну “Калашников” і виготовляє баражуючі боєприпаси “Ланцет” і розвідувальні дрони Zala;
- виробники багатоцільових російських БПЛА “Оріон” та “Альтаїр”, зокрема АТ “КРОНШТАДТ” та АТ “УРАЛЬСЬКИЙ ЗАВОД ЦИВІЛЬНОЇ АВІАЦІЇ”;
- підприємства, що виробляють FPV-дрони, передають їх напряму підрозділам російської армії, організовують школи пілотів на тимчасово окупованих територіях і виконують доопрацювання за запитом військових РФ.
У розвідці наголосили, що розділ буде поступово розширюватися новими категоріями. Наступною планується публікація даних про виробників ракет.
- У Росії почали залучати неповнолітніх школярів до виробництва безпілотних літальних апаратів на заводі в особливій економічній зоні “Алабуга”, розташованій приблизно за 600 миль на південний схід від Москви. Це відбувається на фоні збільшеного попиту на БпЛА, зокрема іранського виробництва Shahed, в умовах ескалації російської агресії проти України.
- Команда українських хакерів “Кібер Спротив”, співпрацюючи з міжнародною розвідувальною спільнотою InformNapalm, провела складну CYBINT-операцію. Під час неї вони здобули понад 100 Гб інформації та конфіденційних даних російського ТОВ “АЛЬБАТРОС”, зокрема тисячі сторінок внутрішньої документації, технічні характеристики та креслення різних типів безпілотних літальних апаратів (БПЛА) “Альбатрос”.
- InformNapalm продовжує проводити розслідування на основі даних, отриманих від хактивістів групи “Кібер Спротив”, стосовно використання ЗС РФ безпілотників “Альбатрос-М5” у війні проти України. Цього разу їм вдалося викрити як російський військово-промисловий комплекс (ВПК) обходить міжнародні санкції, зокрема використовуючи NVIDIA, SONY та японські двигуни SAITO.
У Верховній Раді зареєстрували постанову №12403 про звільнення з посади міністра енергетики Германа Галущенка.
Президент Ірану Масуд Пезешкіан найближчими днями здійснить офіційний візит до Москви для підписання договору про всеосяжне стратегічне партнерство з главою РФ Володимиром Путіним.
Об’єднані Арабські Емірати готуються відновити роботу свого посольства в Бейруті після більш ніж трьох років. Делегація високого рівня з ОАЕ прибула до Лівану для обговорення цього питання.
Міноборони Німеччини передало Україні першу надсучасну САУ RCH 155 з 54 обіцяних.
Джей Ді Венс, який має стати віцепрезидентом США в адміністрації Дональда Трампа, заявив, що питання Гренландії може бути вирішене шляхом укладання угоди, без застосування військової сили.