Розвідувальний безпілотник НАТО вперше пролетів над Фінляндією

Джерело: пресслужба НАТО

Розвідувальний дрон НАТО вперше здійснив політ над територією Фінляндії, яка навесні цього року офіційно стала членом Північноатлантичного альянсу.

Безпілотний літальний апарат, який летів на великій висоті над територіями членів Альянсу та в міжнародному повітряному просторі, збирав дані для членів Альянсу для підтримки їхнього колективного стримування та оборони.

Відтак, ця місія стала першим випадком, коли дрон RQ-4D сил наземного спостереження НАТО (NAGSF) пролетів над Фінляндією. Ця місія з’явилася на тлі того, що ВПС НАТО продовжують активізувати свої розвідувальні місії на східних кордонах Альянсу після початку повномасштабної війни Росії проти України.

З 2022 року флот безпілотних літальних апаратів Альянсу для наземного спостереження виконував численні місії на східному фланзі НАТО, переважно в Чорноморському регіоні. Політ 13 вересня також допоміг операторам NAGSF ознайомитися з новою місцевістю.

Дистанційно пілотований літальний апарат RQ-4D, який отримав прізвисько “Фенікс”, є одним із найдосконаліших безпілотних літальних апаратів у світі, який забезпечує розвідку та спостереження на великій території.

Літаки, що належать і експлуатуються НАТО, базуються в Сігонеллі, Італія, і можуть перебувати в повітрі понад 30 годин за раз. Дані спостереження та розвідки, зібрані літаком і проаналізовані експертами NAGSF, надаються всім членам Альянсу для інформування про процеси прийняття рішень.

Нагадаємо, що на початку квітня цього року Фінляндія офіційно стала 31-м членом НАТО.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.