Розвиток ШІ призведе до збільшення кількості кібератак, – спецслужба Великої Британії

Джерело: Reuters

Центр урядового зв’язку Великої Британії (GCHQ) в середу, 24 січня, повідомив, що швидкий розвиток нових інструментів штучного інтелекту (ШІ) призведе до збільшення кількості кібератак і знизить бар’єр входу для менш досвідчених хакерів, щоб завдати цифрової шкоди.

У звіті Національного центру кібербезпеки (NCSC), який є частиною GCHQ, йдеться, що цей низький бар’єр входу також, ймовірно, сприятиме глобальному зростанню атак програм-вимагачів, за допомогою яких злочинці шифрують комп’ютерні системи для отримання цифрового викупу.

“ШІ майже напевно збільшить обсяг і посилить вплив кібератак протягом наступних двох років. Однак вплив на кіберзагрозу буде нерівномірним”, – йдеться у звіті.

У звіті також зазначають, що щонайменше використання генеративних інструментів штучного інтелекту, таких як чат-боти, може допомогти створювати більш переконливі електронні листи чи документи, які використовуються в онлайн-фішингових кампаніях.

Наслідки штучного інтелекту для безпеки все ще знаходяться в центрі уваги. Уряди Великої Британії, США та Канади заявили, що вже бачили, як хакери використовували цю технологію.

Європейська комісія погодила виділення Україні 4,1 млрд євро в межах програми підтримки Ukraine Facility.

Федеральне бюро розслідувань викрило спроби китайської влади зламати телекомунікаційні мережі США, спрямовані на викрадання інформації через американських урядових посадовців та політиків.

14 листопада Надзвичайний і повноважний посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук повідомив, що в Україні запустять ізраїльську систему раннього сповіщення про повітряні тривоги.

У місті Торецьк в Донецькій області залишається близько 800 цивільних осіб, дітей серед них немає.

Новообраний президент США Дональд Трамп заявив, що хоче призначити Майка Гакабі – ексгубернатора Арканзасу, нині ведучого телешоу на каналі Fox News – послом США в Ізраїлі.