Розвиток ШІ призведе до збільшення кількості кібератак, – спецслужба Великої Британії

Джерело: Reuters

Центр урядового зв’язку Великої Британії (GCHQ) в середу, 24 січня, повідомив, що швидкий розвиток нових інструментів штучного інтелекту (ШІ) призведе до збільшення кількості кібератак і знизить бар’єр входу для менш досвідчених хакерів, щоб завдати цифрової шкоди.

У звіті Національного центру кібербезпеки (NCSC), який є частиною GCHQ, йдеться, що цей низький бар’єр входу також, ймовірно, сприятиме глобальному зростанню атак програм-вимагачів, за допомогою яких злочинці шифрують комп’ютерні системи для отримання цифрового викупу.

“ШІ майже напевно збільшить обсяг і посилить вплив кібератак протягом наступних двох років. Однак вплив на кіберзагрозу буде нерівномірним”, – йдеться у звіті.

У звіті також зазначають, що щонайменше використання генеративних інструментів штучного інтелекту, таких як чат-боти, може допомогти створювати більш переконливі електронні листи чи документи, які використовуються в онлайн-фішингових кампаніях.

Наслідки штучного інтелекту для безпеки все ще знаходяться в центрі уваги. Уряди Великої Британії, США та Канади заявили, що вже бачили, як хакери використовували цю технологію.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.

Станом на 26 лютого Сили оборони півдня продовжують системну контрбатарейну боротьбу. На лівому березі Дніпра, попри постійні бойові втрати та відсутність успіхів, ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій.

На Київщині подружжю інкримінували виготовлення та розповсюдження дитячої порнографії, розбещення неповнолітніх, зґвалтування, зокрема за попередньою змовою групою осіб та торгівля людьми.

26 лютого глава уряду Угорщини Віктор Орбан заявив, що він рекомендує парламентаріям проголосувати за вступ Швеції до НАТО, оскільки це зміцнює “безпеку Угорщини”.