Рух «Талібан» планує запустити в Афганістані централізовану мережу камер спостереження

Джерело: Reuters

Радикальний ісламістський рух “Талібан” хоче запустити в Афганістані централізовану мережу камер спостереження.

“Талібан” створює масштабну мережу камер спостереження в містах Афганістану, для чого може бути використано план, розроблений американцями до виходу з країни у 2021-му році”, – йдеться у статті.

Як розповіли у виданні, влада Афганістану вже обговорила із Huawei плани можливої співпраці.

“Масове розгортання камер, яке передбачатиме фокус на “важливих точках” у Кабулі й деінде, стане складовою нової безпекової стратегії, на повне впровадження якої піде чотири роки”, – прокоментував речник міністерства внутрішніх справ Афганістану.

Зазначено, що “Талібан” вважає протидію нападам бойовиків головною причиною необхідності створення такої системи.

Утім, як зауважили співрозмовники агентства, деякі аналітики сумніваються у здатності дуже обмеженого у коштах режиму фінансувати подібну програму, а правозахисники висловлюють хвилювання, що будь-які подібні ресурси будуть використані для переслідування незгодних.

Голову Сергокалинського району Дагестану Магомеда Омарова затримали силовики після подій у республіці 23 червня, під час яких невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.