Румунія до вечора п’ятниці розмитнить до 30 суден з українських портів
Джерело: Reuters
У четвер, 3 серпня, в Румунії повідомили, що розмитнять до 30 суден, які очікують на вхід в країну з українських портів на річці Дунай, протягом наступних двох днів.
Президент Румунії Клаус Йоганніс заявив, що тривалі атаки Росії на цивільну інфраструктуру України на Дунаї прирівнюються до воєнних злочинів.
До того, як Росія вийшла з зернової угоди, на порти Дунаю припадало близько чверті українського експорту зерна. Зерно завантажується на баржі, доставляється вниз по річці через територіальні води Румунії і далі з румунського чорноморського порту Констанца.
Дані відстеження комерційних суден показують, що у річка та її гирлі – скупчення суден, які намагаються дістатися до українських портів і вийти з них.
“Ми намагаємося впоратися з цими кластерами якнайкраще, щоб зменшити навігаційні затори на Дунаї. Ми опрацюємо близько 30 кораблів за два дні, принаймні 12 сьогодні, якщо не 14, а решта – завтра”, – сказав Флорін Узумтома, директор з навігації Дунайського управління Румунії.
Узумтома додав, що в травні та червні адміністрація дозволила рекордно високу кількість суден, що йшли з українських внутрішніх портів, понад 477 на місяць.
“Травень і червень були піковими, і ми очікуємо, що серпень також матиме пік, незважаючи ні на що”, – сказав він.
Наприкінці липня генеральний директор Дунайської комісії сказав, що українські внутрішні порти мають бути захищені від російських повітряних атак, щоб відновити довіру та забезпечити продовження експорту зерна.
- Російська нічна атака по українському порту на Дунаї призвела до зростання світових цін на зерно.
- Світові ціни на зерно можуть зрости на 15% після того, як Росія вийшла з угоди “Чорноморської зернової ініціативи”, завдяки якій Україна безпечно транспортувала зерно Чорним морем.
- Європейський Союз готовий експортувати майже всю українську сільськогосподарську продукцію “коридорами солідарності”, – заявив єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський.
Лідери Європейського Союзу проведуть позачерговий саміт 6 березня, щоб обговорити ситуацію в Україні та зміцнення європейської оборони, повідомив голова Європейської ради Антоніу Кошта.
Біля колишньої в’язниці КДБ у Вільнюсі напередодні третіх роковин повномасштабного вторгнення росіян в Україну виставили три макети із зображеням ув’язненого лідера Росії Володимира Путіна.
Глава Офісу президента Андрій Єрмак заперечив раніше поширену у ЗМІ інформацію, що Україна нібито відмовлялася від укладання угоди про рідкісноземельні метали зі США. Нині тривають перемовини.
Північна Корея забезпечує 50% боєприпасів, які потребує Росія для повномасштабної війни проти України, заявив глава військової розвідки Кирило Буданов.
Глава СБУ Василь Малюк розповів, що служба розробила і нині впроваджує унікальну методику використання безпілотних технологій з метою ефективного знищення ворога та його техніки на полі бою, військових обʼєктів у глибокому тилу РФ, а також, щоб протидіяти розвідувальним дронам.