Румунія до вечора п’ятниці розмитнить до 30 суден з українських портів

Джерело: Reuters

У четвер, 3 серпня, в Румунії повідомили, що розмитнять до 30 суден, які очікують на вхід в країну з українських портів на річці Дунай, протягом наступних двох днів.

Президент Румунії Клаус Йоганніс заявив, що тривалі атаки Росії на цивільну інфраструктуру України на Дунаї прирівнюються до воєнних злочинів.

До того, як Росія вийшла з зернової угоди, на порти Дунаю припадало близько чверті українського експорту зерна. Зерно завантажується на баржі, доставляється вниз по річці через територіальні води Румунії і далі з румунського чорноморського порту Констанца.

Дані відстеження комерційних суден показують, що у річка та її гирлі – скупчення суден, які намагаються дістатися до українських портів і вийти з них.

“Ми намагаємося впоратися з цими кластерами якнайкраще, щоб зменшити навігаційні затори на Дунаї. Ми опрацюємо близько 30 кораблів за два дні, принаймні 12 сьогодні, якщо не 14, а решта – завтра”, – сказав Флорін Узумтома, директор з навігації Дунайського управління Румунії.

Узумтома додав, що в травні та червні адміністрація дозволила рекордно високу кількість суден, що йшли з українських внутрішніх портів, понад 477 на місяць.

“Травень і червень були піковими, і ми очікуємо, що серпень також матиме пік, незважаючи ні на що”, – сказав він.

Наприкінці липня генеральний директор Дунайської комісії сказав, що українські внутрішні порти мають бути захищені від російських повітряних атак, щоб відновити довіру та забезпечити продовження експорту зерна.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету у Харкові 25 травня збільшилась кількість загиблих.

Колишній президент США Дональд Трамп під час зустрічі з донорами зробив кілька гучних заяв, зокрема сказав, що “бомбив би Москву, якби Росія вторглась в Україну”.

Чеська ініціатива щодо прискорення постачань боєприпасів Україні зібрала 1,6 мільярда євро (1,74 мільярда доларів). Перші постачання мають надійти вже за кілька днів, повідомив 28 травня прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала.

Міністр оборони Латвії Андріс Спрудс повідомив про плани країни інвестувати 20 млн євро в межах Коаліції дронів для підтримки України. 

Згідно з даними Брюсселя, у межах місії ЄС, штаб-квартира якої знаходиться у Польщі, вже проведені навчання для 50 тисяч українських військових.