Румунія до вечора п’ятниці розмитнить до 30 суден з українських портів
Джерело: Reuters
У четвер, 3 серпня, в Румунії повідомили, що розмитнять до 30 суден, які очікують на вхід в країну з українських портів на річці Дунай, протягом наступних двох днів.
Президент Румунії Клаус Йоганніс заявив, що тривалі атаки Росії на цивільну інфраструктуру України на Дунаї прирівнюються до воєнних злочинів.
До того, як Росія вийшла з зернової угоди, на порти Дунаю припадало близько чверті українського експорту зерна. Зерно завантажується на баржі, доставляється вниз по річці через територіальні води Румунії і далі з румунського чорноморського порту Констанца.
Дані відстеження комерційних суден показують, що у річка та її гирлі – скупчення суден, які намагаються дістатися до українських портів і вийти з них.
“Ми намагаємося впоратися з цими кластерами якнайкраще, щоб зменшити навігаційні затори на Дунаї. Ми опрацюємо близько 30 кораблів за два дні, принаймні 12 сьогодні, якщо не 14, а решта – завтра”, – сказав Флорін Узумтома, директор з навігації Дунайського управління Румунії.
Узумтома додав, що в травні та червні адміністрація дозволила рекордно високу кількість суден, що йшли з українських внутрішніх портів, понад 477 на місяць.
“Травень і червень були піковими, і ми очікуємо, що серпень також матиме пік, незважаючи ні на що”, – сказав він.
Наприкінці липня генеральний директор Дунайської комісії сказав, що українські внутрішні порти мають бути захищені від російських повітряних атак, щоб відновити довіру та забезпечити продовження експорту зерна.
- Російська нічна атака по українському порту на Дунаї призвела до зростання світових цін на зерно.
- Світові ціни на зерно можуть зрости на 15% після того, як Росія вийшла з угоди “Чорноморської зернової ініціативи”, завдяки якій Україна безпечно транспортувала зерно Чорним морем.
- Європейський Союз готовий експортувати майже всю українську сільськогосподарську продукцію “коридорами солідарності”, – заявив єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.
З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.
Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.
Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.