Румунія та Нідерланди спільно тренуватимуть пілотів F-16, зокрема українських
Джерело: Кайса Оллогрен/Twitter
30 серпня міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен повідомила, що її країна спільно Румунією домовились створити Центр тренування пілотів винищувачів F-16.
Зауважується, що 29 серпня країни підписали лист про наміри стосовно надання тренування та обслуговування для F-16 у навчальному центрі в Румунії.
У Міністерстві національної оборони Румунії повідомили, що майбутній центр працюватиме “не лише для румунських пілотів, а й для пілотів із країн Альянсу та партнерів, зокрема України”.
Today, my 🇷🇴 colleague Angel Tîlvãr, Lockheed Martin Executive Filippo Marchetti and I agreed to join forces:
➡️ Romania will host the F-16 EU training centre.
➡️ Lockheed Martin will provide training & maintenance.
➡️ The Netherlands will make F-16 fighter aircraft available. pic.twitter.com/mv5yVgK7ep— Kajsa Ollongren (@DefensieMin) August 29, 2023
Нідерланди та Данія стали першими країнами, котрі підтримали передачу Україні винищувачів F-16 після тренувань українських пілотів. Оллонгрен зауважила, що 42 винищувачі F-16, про які раніше говорив президент України Володимир Зеленський, — це всі літаки даного класу, які є на озброєні її країни. Нідерланди спрямують всі ці винищувачі на потреби України – “невелика частина з них піде на навчання, а решта – в ЗСУ”.
- 24 серпня одразу кілька незалежних джерел підтвердили, що Норвегія вирішила передати Україні F-16.
- За інформацією ЗМІ, перша група з шести українських пілотів завершить навчання на винищувачах F-16 не раніше літа 2024 року.
- Греція навчатиме українських пілотів на винищувачах F-16.
- 22 серпня Збройні сили Данії повідомили, що країна почала навчання восьми українських пілотів керувати винищувачами F-16.
- 24 серпня речник Пентагону Бригадний генерал Патрік Райдер підтвердив, що США проведуть навчання для українських пілотів на винищувачах F-16.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.