Румунія викликала посла РФ через уламки російського безпілотника: планує висловити «рішучий протест»
Джерело: SkyNews
14 вересня Міністерство закордонних справ Румунії повідомило, що викликало посла РФ після того, як у країні виявили уламки російського безпілотника.
У заяві відомства мовиться, що Бухарест хоче повторити “свій рішучий протест проти чергового порушення повітряного простору Румунії” та вже поінформував своїх союзників по НАТО про ці інциденти.
13 вересня країна знову виявила частини безпілотників на своїй території після того, як Росія здійснила атаку БпЛА на Ізмаїльський район на півдні України, біля кордону з Румунією.
Це був третій раз за тиждень, коли Румунія повідомила про ідентифікацію фрагментів безпілотників на своїй території.
У НАТО заявили, що не мають ознак того, що уламки безпілотників, знайдені на території Румунії, були спричинені навмисним нападом Росії на Румунію.
Нагадаємо, країна НАТО заявила, що почала зведення бомбосховища для цивільного населення біля кордону з Україною після того, як минулого тижня там були знайдені уламки російського безпілотника.
Вже 13 вересня жителі восьми населених пунктів Тулчинського повіту в Румунії отримали повідомлення RO-Alert, в яких їх попередили, що існує ймовірність падіння об’єктів з повітряного простору. У повідомленні людей закликали зберігати спокій і сховатися.
- 2 серпня президент Румунії Клаус Йоганніс прокоментував російську атаку по українській інфраструктурі на Дунаї.
- 9 вересня Румунія повідомила, що знайшла на своїй території нові ймовірні фрагменти російського безпілотника.
- НАТО виступило із заявою після того, як міністр оборони Румунії Анджел Тилвар заявив, що частини того, що могло бути російським безпілотником, впали на територію країни.
- Президент Румунії Клаус Йоганніс заявив, що російські атаки на річкові порти України на Дунаї сповільнять експорт зерна, а інші маршрути необхідно покращити.
- Міністерство оборони Румунії 13 вересня повідомило, що елементи можливого безпілотника виявлено на території країни після російських атак.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.