Румунський порт планує збільшити потужність переробки українського зерна

Джерело: Reuters

Румунські портові оператори в чорноморському порту Констанца інвестують у збільшення своїх потужностей з переробки зерна, повідомив менеджер оператора Comvex Віорел Панайт.

Україна є одним із найбільших у світі експортерів зерна і після вторгнення Росії минулого року Констанца стала найбільшим альтернативним експортним маршрутом України, де зерно надходить автомобільним, залізничним або баржним транспортом через Дунай.

Уряд Румунії заявив, що має на меті подвоїти щомісячну пропускну здатність для транзиту українського зерна через порт Констанца до чотирьох мільйонів метричних тонн у найближчі місяці з фактично нуля до початку російської війни.

У серпні через Констанцу пройшло близько 2,7 млн ​​тонн українського зерна, повідомив Панайт.

За словами Панайта, Comvex, яка минулого року подвоїла свої потужності з розвантаження барж і зараз перебуває в процесі збільшення потужностей зберігання зерна на 25% до 250 000 тонн, зараз працює над збільшенням швидкості обробки поїздів.

Він співпрацює із залізничним оператором Grup Feroviar Roman (GFR) щодо нової системи перевантаження поїздів на українсько-румунському кордоні Вадул-Сірет-Дорнешти.

Панайт сказав, що система, яка почне працювати в середині жовтня, дозволить Comvex обробляти додаткові 120 000 тонн зерна на місяць. Оператор також додає другу автоматизовану систему контролю якості, подвоюючи потужність обробки поїздів.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.