Румунський порт за 7 місяців відвантажив 8,1 млн тонн українського зерна
Джерело: Reuters
Україна відправила 8,1 мільйона тонн зерна через румунський чорноморський порт Констанца за перші сім місяців року. Проте в липні темпи сповільнилися через обстріли з боку Росії.
Загалом за перші сім місяців цього року порт Констанца перевантажив 18,9 мільйона тонн зерна.
Під час свого піка, перед війною Росії в Україні, Констанца перевантажувала 25 мільйонів тонн на рік, але деякі портові оператори заявили, що рекорд буде перевищено, оскільки багато хто інвестував у збільшення своїх потужностей.
Приблизно чверть експорту зерна на дунайські порти України припадало до того, як Росія вийшла з підтриманої ООН угоди.
Раніше цього місяця міністр транспорту та інфраструктури Румунії Сорін Гріндяну заявив, що країна планує подвоїти щомісячну транзитну потужність українського зерна до Констанци – до 4 мільйонів тонн у найближчі місяці.
За словами Гріндяну та представників Європейської комісії й Державного департаменту США, у Румунії, Україні та сусідній Молдові реалізуються або очікуються різні проєкти інфраструктури, що фінансуються ЄС.
- З порту в Одесі через тимчасовий коридор для торговельних суден вийшло перше – після припинення зернової угоди – торговельне судно.
- 28 липня африканські лідери закликали президента Росії Володимира Путіна, щоб він здійснив мирний план щодо припинення війни в Україні та відновив угоду щодо експорту українського зерна.
З прифронтових територій Сумщини евакуювали місцеву жительку разом з 12 собаками. Вона була єдиною мешканкою на своїй вулиці.
Фракція “Європейська Солідарність” у Київраді заявляє про посилення тиску з боку центральної влади на опозиційних депутатів. Про це повідомив депутат Київської міської ради від “ЄС” Олександр Погребиський у дописі на своїй Facebook-сторінці та в коментарі Буквам.
Посольство США в Києві попереджає про можливу масштабну повітряну атаку, яка може статися в будь-який момент протягом наступних кількох днів.
Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум повідомила, що її країна подала до суду на компанію Google за те, що вона позначає Мексиканську затоку як “Американську” для користувачів зі США.
Після того, як міністерка освіти США оголосила, що Гарвард більше не отримуватиме федеральних грантів, у мережах з’явилося зображення, на якому нібито видно, як університет додає рукописні червоні позначки на документ, підкреслюючи граматичні помилки. Однак насправді це було лише жартом від користувача X, який зробив ці позначки заради жарту.