Румунський порт за 7 місяців відвантажив 8,1 млн тонн українського зерна
Джерело: Reuters
Україна відправила 8,1 мільйона тонн зерна через румунський чорноморський порт Констанца за перші сім місяців року. Проте в липні темпи сповільнилися через обстріли з боку Росії.
Загалом за перші сім місяців цього року порт Констанца перевантажив 18,9 мільйона тонн зерна.
Під час свого піка, перед війною Росії в Україні, Констанца перевантажувала 25 мільйонів тонн на рік, але деякі портові оператори заявили, що рекорд буде перевищено, оскільки багато хто інвестував у збільшення своїх потужностей.
Приблизно чверть експорту зерна на дунайські порти України припадало до того, як Росія вийшла з підтриманої ООН угоди.
Раніше цього місяця міністр транспорту та інфраструктури Румунії Сорін Гріндяну заявив, що країна планує подвоїти щомісячну транзитну потужність українського зерна до Констанци – до 4 мільйонів тонн у найближчі місяці.
За словами Гріндяну та представників Європейської комісії й Державного департаменту США, у Румунії, Україні та сусідній Молдові реалізуються або очікуються різні проєкти інфраструктури, що фінансуються ЄС.
- З порту в Одесі через тимчасовий коридор для торговельних суден вийшло перше – після припинення зернової угоди – торговельне судно.
- 28 липня африканські лідери закликали президента Росії Володимира Путіна, щоб він здійснив мирний план щодо припинення війни в Україні та відновив угоду щодо експорту українського зерна.
За даними синоптиків, в понеділок, 18 листопада, в низці областей України очікується мокрий сніг та пориви вітру до 20 м/с.
Кількість загиблих унаслідок ракетного удару по Сумах у неділю ввечері, 17 листопада, зросла до десяти, 52 особи зазнали поранень.
У ніч на 18 листопада російські війська здійснили повторний ракетний обстріл міста Суми. Ворог поцілив по критичній інфраструктурі, повідомили у Сумській ОВА.
У Польщі, на базі одного з навчально-тренувальних центрів Збройних сил країни, склала Військову присягу на вірність українському народові перша група добровольців “Українського легіону”.
Глава МЗС Польща Радослав Сікорський та президент Литви Ґітанас Науседа першими з-поміж світових лідерів прокоментували та підтримали дозвіл США на використання зокрема далекобійних ракет ATACMS для ударів по території Росії.