Румунський порт за 7 місяців відвантажив 8,1 млн тонн українського зерна
Джерело: Reuters
Україна відправила 8,1 мільйона тонн зерна через румунський чорноморський порт Констанца за перші сім місяців року. Проте в липні темпи сповільнилися через обстріли з боку Росії.
Загалом за перші сім місяців цього року порт Констанца перевантажив 18,9 мільйона тонн зерна.
Під час свого піка, перед війною Росії в Україні, Констанца перевантажувала 25 мільйонів тонн на рік, але деякі портові оператори заявили, що рекорд буде перевищено, оскільки багато хто інвестував у збільшення своїх потужностей.
Приблизно чверть експорту зерна на дунайські порти України припадало до того, як Росія вийшла з підтриманої ООН угоди.
Раніше цього місяця міністр транспорту та інфраструктури Румунії Сорін Гріндяну заявив, що країна планує подвоїти щомісячну транзитну потужність українського зерна до Констанци – до 4 мільйонів тонн у найближчі місяці.
За словами Гріндяну та представників Європейської комісії й Державного департаменту США, у Румунії, Україні та сусідній Молдові реалізуються або очікуються різні проєкти інфраструктури, що фінансуються ЄС.
- З порту в Одесі через тимчасовий коридор для торговельних суден вийшло перше – після припинення зернової угоди – торговельне судно.
- 28 липня африканські лідери закликали президента Росії Володимира Путіна, щоб він здійснив мирний план щодо припинення війни в Україні та відновив угоду щодо експорту українського зерна.
Військовослужбовці ЗСУ проходитимуть курси з виживання, уникнення захоплення у полон, стійкості у полоні та евакуації (SERE) за новим військовим стандартом. Новий стандарт затверджено наказом Міноборони. Він розроблений на основі стандарту НАТО та враховує національні особливості та бойовий досвід України, набутий під час відсічі агресії РФ.
Північна Корея значно нарощує постачання боєприпасів до Росії та розширює виробництво озброєння, необхідного Москві, свідчать нові супутникові знімки.
Дружина колишнього президента Сирії Башара Асада, Асма Асад, висловила бажання розлучитися з чоловіком і виїхати з Росії, де їхня родина знайшла притулок після повалення режиму.
Ввечері 23 грудня невідомі дрони атакували військовий аеродром Міллерово у Ростовській області, РФ.
Завдяки лазівкам у санкціях ЄС російські мільярдери, наближені до президента РФ Володимира Путіна, продовжують заробляти на торгівлі з Європою. До таких висновків дійшли автори розслідування онлайн-видання The Insider.