Рустем Умєров планує відвідати Південну Корею. Проситиме зброю – ЗМІ

Джерело: South China Morning Post

Українська делегація на чолі з міністром оборони Рустемом Умеровим планує відвідати Південну Корею з проханням про військову допомогу, повідомило джерело South China Morning Post.

Очікується, що група зустрінеться з південнокорейськими колегами “вже в середу” (27 листопада – ред.) і представить список запитів, який включає зенітні ракети і артилерійські установки.

Однак аналітики очікують, що Південна Корея, хоча й вислухає прохання України, ймовірно, не дасть чітких зобов’язань.

“Очікується, що уряд займе вичікувальну позицію, спостерігаючи за військовою співпрацею Росії з Північною Кореєю, перш ніж приймати рішення щодо наступних кроків”, – сказав Ду Джин Хо, науковий співробітник Корейського інституту оборонного аналізу.

Він додав, що за нерішучістю Сеула стоять такі фактори, як погрози Москви, опозиція всередині країни і політичний вплив другого президентства Трампа.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.

Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.