Рустем Умєров представив у Генштабі нового Головнокомандувача ЗСУ

Джерело: Рустем Умєров/Facebook 

Міністр оборони України Рустем Умєров представив у Генеральному штабі Збройних сил України нового Головнокомандувача – генерал-полковника Олександра Сирського.

На церемонії також був присутній ексголовнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

“Також подякував генералу Валерію Залужному, який був присутній під час цієї події, за лідерство у непростий час і пророблену роботу. Як міністр оборони, гарантую всю можливу підтримку дій і рішень командування Збройних сил України. Оборона – в надійних руках. До перемоги”, – сказав Рустем Умєров.

Додамо, що новий Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив про нові завдання на порядку денному української армії.

Перш за все, наголосив Сирський, необхідне чітке та детальне планування дій усіх органів військового управління, об’єднань, з’єднань і частин з урахуванням потреб фронту у новітній зброї, яка надходить від міжнародних партнерів.

У військовій логістиці основним питанням є найшвидший і раціональний розподіл та доставка усього необхідного для бойових частин.

Сирський наголосив, що штаби усіх рівнів повинні знати про потреби фронту та володіти ситуацією на кожній його ділянці.

“Саме кваліфікація особового складу органів військового управління є вирішальною для розробки й успішної реалізації задумів та планів”, – зазначив Головнокомандувач.

Він додав, що життя та здоров’я українських захисників є головною цінністю ЗСУ, а тому необхідне дотримання балансу між виконанням бойових завдань та відновленням частин і підрозділів з інтенсифікацією навчання та підготовки особового складу залишається як ніколи актуальним.

Ще одне завдання – запровадження нових технічних рішень і масштабування успішного досвіду. Як, приміром, застосування безпілотних систем, сучасних засобів радіоелектронної боротьби є одним з майбутніх векторів побудови перемоги у нашій визвольній війні.

“Лише зміни та постійне удосконалення засобів і методів ведення бойових дій дасть змогу досягти успіху на цьому шляху. Та, безумовно, надійний тил є однією з головних складових загального успіху у війні”, – зауважив Сирський.

Він подякував колишнім керівникам ЗСУ та ветеранам, які за 10 років російсько-української війни доклали всіх можливих зусиль задля відновлення і набуття спроможностей української армії.

Вночі 2 березня російські окупанти завдали ударів безпілотниками по місту Харків, внаслідок чого спалахнула пожежа.

Україна може отримати перші снаряди протягом кількох тижнів в рамках чеської ініціативи із закупівлі 800 тисяч боєприпасів для України з-за меж ЄС, яку спільно фінансують різні держави.

Протягом дня, 1 березня, російські загарбники здійснили 28 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 157 вибухів. 

Протягом доби, 1 березня, на фронті відбулося 73 бойових зіткнення. Загалом ворог завдав 6 ракетних та 79 авіаційних ударів, здійснив 62 обстріли з РСЗВ по позиціях наших військ та населених пунктах. 

На записі із камер спостереження, оприлюдненому у соціальних мережах, зафіксовано момент, коли російська система протиповітряної оборони перекинулася на повороті у місті Сочі.