«Сподіваюся, влада аргументує суспільству такі зміни»: Кличко про звільнення Залужного

Джерело: Віталій Кличко/Telegram

Міський голова Києва Віталій Кличко прокоментував звільнення Валерія Залужного з посади Головнокомандувача ЗСУ й висловив сподівання, що влада аргументує суспільству такі зміни.

Мер Києва подякував генералу Залужному за захист України.

“Дякую Генералу і Людині з великої букви Валерію Залужному за службу Україні, за захист нашої держави”, – написав Віталій Кличко.

А також зазначив, що багато в чому саме завдяки Залужному українці по-справжньому повірили в наші Збройні сили, які сьогодні мають найбільшу довіру від суспільства.

Міський голова столиці підкреслив, що як бойовий генерал у війну Валерій Залужний пройшов багато критичних моментів, ухвалював багато складних рішень.

“Переконаний, і це випробування гідно подолаєте… Сподіваюся, влада аргументує суспільству такі зміни. Коли тривають важкі бої на передовій, коли потрібно продовжувати ефективну співпрацю з іноземними партнерами. Коли для єдності суспільства потрібні авторитети, яким воно довіряє”, – резюмував Віталій Кличко.

Зазначимо, сьогодні, 8 лютого, Валерій Залужний пішов з посади Головнокомандувача Збройних сил України. Його посаду обійме генерал-полковник Олександр Сирський.

Надвечір 8 лютого відбулася зустріч Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного та президента Володимира Зеленського. Генерал поінформував, що за результатами серйозної розмови сторони погодили необхідність зміни підходів та стратегії.

“У перші найскладніші дні Великої Війни ми вистояли проти підлого та сильного ворога. Вистояли разом. Наша битва триває і щодня змінюється. Завдання 2022 року відрізняються від завдань 2024 року. Тому усі повинні змінитись та адаптуватись до нових реалій також. Щоб перемогти теж разом.Щойно ми зустрілись з Верховним Головнокомандувачем. Важлива та серйозна розмова. Прийнято рішення про необхідність зміни підходів та стратегії”, – мовив у дописі Головнокомандувач.

Залужний також висловив вдячність усім, хто поруч. Команді Генерального штабу, Міністерства оборони, Президенту України.

І додав, що пишається кожним та кожною в Збройних Силах України, які захищають майбутнє наших дітей. Усіма солдатами, сержантами та офіцерами.

“Схиляю голову перед усіма, хто віддав своє життя за Україну і свободу. Пам’ятаємо і помстимося за всіх. Українці обовʼязково переможуть”, – наголосив Головнокомандувач ЗСУ.

Своєю чергою, президент наголосив, що за результатами зустрічі запропонував Валерію Федоровичу й надалі бути в команді.

“Зустрівся з генералом Валерієм Залужним. Подякував за два роки захисту України. Обговорили, якого оновлення потребують Збройні Сили України. Обговорили також, хто може бути в оновленому керівництві Збройних Сил України. Час для такого оновлення – саме зараз”.

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що країна замовить 100 безпілотників у компанії Delair для України.

Нові санкції США проти РФ спонукатимуть зниження продажів російської нафти в Індію, найбільшого покупця нафти РФ, і ускладнять зусилля індійських державних нафтопереробників щодо забезпечення річних угод стосовно постачань, повідомили три галузевих джерела. 

Росія практично повністю відрізана від даних західних метеосупутників, заявив 29 лютого глава “Росгидромета” Ігор Шумаков.

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.