Рутинна робота підвищує ризик деменції на 37% – дослідження
Джерело: CNN
Результати нового дослідження свідчать, що невисокий рівень стимуляції мозку під час виконання рутинної роботи може стати передумовою до погіршення когнітивних здібностей і виникнення деменції з віком.
Учені з’ясували, що люди, які переважно виконували рутинну роботу, мали на 66% більший ризик виникнення когнітивних порушень та 37% – розвитку деменції.
“Наші результати показують цінність професії, яка вимагає складнішого мислення як способу збереження пам’яті в старості. Робочі завдання справді важливі для зміцнення когнітивного здоров’я”, – прокоментувала авторка дослідження, докторка Тріне Едвін.
Під час дослідження вчені проаналізували дані про стан здоров’я та професійну діяльність 7000 норвежців, за якими спостерігали з 30 років до виходу на пенсію в 60 років.
Науковці класифікували когнітивні потреби 305 професій у 4 категоріях, залежно від складності. Рутинна робота, не класифікована як “когнітивно-захисна”, часто включала повторювані фізичні та розумові завдання, як це типово для фабричної роботи та бухгалтерії.
Переважна частина людей на звичайних роботах включала домробітниць, сторожів, будівельників і листонош.
Тоді як більш вимоглива робота не ґрунтувалася на рутинних завданнях, хоча інколи вимагала їхнього повторення.
Щоденні обов’язки частіше включають творче мислення, аналіз, вирішення проблем і пояснення ідей та інформації іншим. Навички міжособистісного спілкування, наприклад, коучинг або мотивація інших, також необхідні для цих типів розумово стимулювальних робіт.
“У цій групі були юристи, лікарі, бухгалтери, технічні інженери та люди на державній службі, але найпоширенішою професією було викладання. Вчителі багато спілкуються з учнями та батьками, їм доводиться пояснювати та аналізувати інформацію. Це не так орієнтовано на рутину”, – пояснила науковця.
Багато людей, які брали участь у дослідженні, залишалися на роботах з однаковим ступенем складності протягом свого трудового життя.
“Подібно до того, як ми можемо використовувати фізичні вправи для росту та підтримки наших м’язів, тренування нашого мозку за допомогою більш захопливих робочих завдань і постійного колегіального спілкування, ви дається, також допомагає запобігти деменції”, – уточнив директор з досліджень Інституту нейродегенеративних захворювань у Флориді доктор Річард Айзексон.
- Згідно з дослідженнями, поданими американською лікаркою Кетрін Шанахан, порція картоплі фрі може містити стільки ж токсинів, скільки й двадцять п’ять сигарет.
12 липня російські окупанти скинули КАБ на селище у Дніпропетровській області, внаслідок чого загинуло двоє людей.
За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.
Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.
Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.
Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.