Рятувальникам вдалось взяти під контроль дві найбільші пожежі у Лос-Анджелесі

Джерело: Reuters

Пожежникам Лос-Анджелеса вдалось взяти під контроль дві найбільші пожежі на сході та заході міста, оскільки сильний вітер, який розповсюджував вогонь, стих.

Днями у Лос-Анджелесі спалахнуло шість лісових пожеж, які забрали життя щонайменше 11 осіб та знищили чи пошкодили близько 10 000 будівель, зокрема помешкань.

За прогнозами, кількість жертв може зрости, як тільки рятувальники зможуть безпечно почати огляд будинків, які постраждали від полум’я.

За останніми даними, після кількох днів боротьби з вогнем, пожежникам врешті вдалось взяти під контроль дві найбільші пожежі – Палісейдс та Ітон – які локалізували на 8% та 3% відповідно.

Ці дві пожежі спільно охопили 14 100 гектарів території. Унаслідок пожежі близько 153 тисяч мешканців отримали повідомлення про необхідність евакуації, а ще 166 800 – попередження про евакуацію.

Сім сусідніх штатів Каліфорнії, а також Канада направили свої сили на допомогу у боротьбі з полум’ям.

За прогнозами, вихідними вітер стихне, що трохи покращить умови у місті.

“Він (вітер) не такий поривчастий, тому це повинно допомогти пожежникам”, – повідомили у Національній метеорологічній службі США.

Однак тут додали, що умови залишатимуться критичними через низьку вологу і суху рослинність. Також синоптики попередили, що у понеділок буде ще одне попередження з червоним прапорцем.

Мешканці району Пасифік-Палісейдс, які наважились повернутись, були шоковані тим, що побачили навколо. Одна з мешканок, 44-річна Келлі Фостер, втратила у вогні свій будинок.

61-річний Рік Макгі розповів, що на його ранчо згоріло все, а єдине, що вцілило – статуя Діви Марії.

Багато мешканців побоюються, що державні кошти на відновлення дістануться багатшим районам, і що страховики можуть обманути людей, які не матимуть змоги відстоювати своє право на відшкодування збитків.

Значна частина мешканців, чиї будинки вціліли, залишились без електроенергії, а мільйони осіб страждають через погіршення якості повітря, оскільки у вогні горіли метал, пластик та інші синтетичні матеріали.

Засновник холдингу “Царьград”, російський бізнесмен Костянтин Малофєєв закликав владу РФ скасувати пенсії для громадян, народжених після 1995 року. На його думку, це спонукатиме молодь мати більше дітей, аби забезпечити себе у старості.

Нідерланди вже 26 травня передадуть до України останній з раніше погоджених винищувачів F-16, повідомив міністр оборони країни Рубен Брекельманс.

Як повідомляють The Washington Post, рішення адміністрації Дональда Трампа припинити тимчасовий захист від депортації для афганців, які втекли до США після захоплення влади в Афганістані талібами, викликало шквал критики з боку американських ветеранів війни та правозахисників. Вони називають цей крок “зрадою” і “насмішкою над реальністю”.

У США подали колективний позов проти компанії S.C. Johnson, яка виробляє популярні пакети й контейнери Ziploc. Позивачі звинувачують компанію в тому, що вона вводила споживачів в оману, стверджуючи, нібито її продукція безпечна для використання в мікрохвильовій печі та морозильнику. За їхніми словами, при нагріванні або заморожуванні пластикових виробів Ziploc можуть виділятися частки мікропластику, які потрапляють спершу в їжу, а потім і в організм людини. 

Величезні колонії пінгвінів в Антарктиді насичують повітря аміаком, що сприяє утворенню атмосферних частинок, навколо яких формуються хмари. А ті, своєю чергою, охолоджують клімат, відбиваючи сонячне світло від поверхні Землі.