Риб’ячий жир може збільшити ризик серцевих захворювань та інсульту – дослідження
Джерело: The Guardian
Згідно з дослідженнями, добавки з риб’ячим жиром можуть збільшити ризик розвитку серцево-судинних захворювань або інсульту, але можуть знизити ризик для тих, хто вже має серцево-судинні захворювання.
Щоб з’ясувати це, група дослідників із Китаю, США, Великої Британії та Данії спостерігали за станом здоров’я понад 400 000 учасників Біобанку Великої Британії в середньому протягом 12 років, оцінюючи зв’язок між добавками з риб’ячим жиром та новими випадками нерегулярного серцебиття, інфаркту, інсульту, серцевої недостатності і смерть у людей без відомих серцево-судинних захворювань.
Вони також оцінили, чи впливають ці добавки на прогресування серцевих захворювань.
Дослідження, опубліковане в журналі BMJ Medicine, свідчить, що для тих, у кого на початку періоду моніторингу не було відомих серцево-судинних захворювань, регулярне вживання харчових добавок з риб’ячим жиром було пов’язане з підвищеним ризиком розвитку фібриляції передсердь на 13%, а ризик інсульту – на 5%.
Але для пацієнтів із захворюваннями серця добавки риб’ячого жиру впливали позитивно: на 15% нижчий ризик прогресування від фібриляції передсердь до серцевого нападу та на 9% нижчий ризик прогресування серцевої недостатності.
Це було спостережне дослідження, тому не можна зробити висновків щодо причинних факторів, попереджають автори. Не було жодної інформації про дозу чи склад добавок риб’ячого жиру.
Старший дієтолог Британського кардіологічного фонду Трейсі Паркер сказала:
“Це дослідження не повинно хвилювати людей, які регулярно приймають добавки з риб’ячим жиром, але це також не зелене світло для того, щоб почати приймати їх для профілактики захворювань серця та кровообігу”.
- Нове дослідження вчених Гарварду показало, що щоденне вживання однієї ложки оливкової олії може знизити ризик смерті від деменції.
- Згідно з новими дослідженнями британського медичного журналу BMJ, псилоцибінові гриби, які ще називають чарівними грибами, можуть бути ефективним антидепресантом.
- Під час нового дослідження вчені встановили, що тардиградні білки можуть сповільнювати метаболізм у людських клітинах. Таке відкриття колись може призвести до створення технологій, які уповільнюватимуть процес старіння.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
Під час патрулювання лінії державного кордону прикордонники 9 загону імені Січових Стрільців виявили рідкісного птаха-хижака орлана-білохвоста, який потребував негайної допомоги. Поранений птах лежав на землі та не міг злетіти через пошкоджене крило.
17 квітня парламент Молдови проголосував за призначення чергових виборів до законодавчого органу на 28 вересня.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
Під час своєї першої пресконференції на посаді міністра охорони здоров’я США, Роберт Кеннеді-молодший назвав аутизм “епідемією” та зробив низку суперечливих заяв, котрі викликали обурення серед громадськості та експертів.