Рютте чекає на можливість попрацювати з Трампом «для просування миру з допомогою сили»

Джерело: Голос Америки з посиланням на статтю Марка Рютте у Politico

Наявність військ КНДР у Європі є “переломним моментом”, який може знаменувати початок “набагато темнішої” фази війни в Україні. Нині необхідна “політична рішучість, щоб триматися курсу у довгостроковій перспективі”, а також “змінити траєкторію війни”.

Про це пише генеральний секретар НАТО Марк Рютте у своїй статті, опублікованій вранці 6 листопада, на тлі новин про перемогу Дональда Трампа на президентських виборах у США.

Війська Північної Кореї на європейській землі – це, безумовно, історично – і з абсолютно неправильних причин. Це перший раз за століття, коли Росія запросила іноземні війська в країну, – зазначив Рютте. – І це має змусити всіх нас зупинитися, – додав він. – Чи ми стоїмо на порозі чогось набагато темнішого, ніж те спустошення, яке вже спіткало народ України?

Генсек похвалив Трампа за те, що під час першого президентського терміну він переконував союзників США щодо НАТО збільшити витрати на оборону.

Спільна робота в НАТО допомагає стримувати агресію, захищати нашу колективну безпеку та підтримувати наші економіки, – додав Рютте.

На його думку, розвиток подій, спричинений низкою невдач та дедалі більшим відчаєм російського президента Володимира Путіна, призводить до того, що глава РФ змушений все більше покладатися на своїх “авторитарних друзів в Азії: Китай, Іран та Північну Корею”.

Це поглиблення військових та економічних зв’язків між безрозсудною Росією та підбадьореною Північною Кореєю не лише загрожує євроатлантичній та індо-тихоокеанській безпеці, воно є дуже небезпечним для глобальної безпеки, – зауважив генсек НАТО.

Зокрема особливу відповідальність він поклав на Китай, котрий може використати вплив на Москву з метою деескалації ситуації. Окремо Рютте дорікнув Пекіну за підживлення економіки РФ.

Він закликав посилити підтримку України, й окремо звернувся з таким закликом до партнерів Києва в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Стаття Рютте вийшла наступного дня після виборів президента у США, в яких переміг Дональд Трамп. Попри те, що численні європейські лідери швидко привітали Трампа, його перемога викликала серйозне занепокоєння у багатьох європейських країнах-членах НАТО.

Раніше президент України Володимир Зеленський привітав Дональда Трампа з перемогою на президентських виборах у США, акцентувавши важливість політики “мир через силу”.

Зауважимо, Дональда Трампа вже привітали з результатами виборів президент України Володимир Зеленський, генеральний секретар НАТО Рютте, президент Сальвадора Найіб Букеле, президент Франції Емманюель Макрон, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, президент Сербії Олександр Вучич, канцлер Австрії Карл Нехаммер, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та президентка Молдови Мая Санду.

Також президент Франції Емманюель Макрон та Дональд Трамп висловили своє “бажання працювати над поверненням миру і стабільності” в умовах “великих нинішніх міжнародних криз” під час першої телефонної розмови після перемоги кандидата від Республіканської партії США.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 27 листопада.  На даний час відбулося 150 бойових зіткнень. Найгарячішою сьогодні є ситуація на Покровському та Курахівському напрямках, також ворог активний на Куп’янському і Времівському напрямках.

Російські війська посилили штурми Торецька, застосовуючи артилерію, дрони та піхотні групи. За словами речниці ОТУ “Луганськ” Анастасії Бобовнікової, ворог не рахується з втратами, кидаючи у бій зокрема не підготовлених контрактників.

Лідер “Європейської солідарності” Петро Порошенко зустрівся в Оттаві з парламентською групою дружби Канада-Україна. Він поінформував про детальну та відверту розмову з усього спектру питань безпекового порядку денного.

Військовослужбовцям Сил спеціальних операцій Збройних Сил України вдалося взяти у полон кілька десятків ворожих морських піхотинців у Курській області РФ.

Чинний президент США Джо Байден до завершення своєї каденції не встигне передати Україні мільярди доларів раніше обіцяної допомоги. На цей момент Дональд Трамп уже розпочав офіційний перехід до влади і відтепер саме він вирішуватиме, як розпорядитися погодженими коштами.